צו הגנה מהמבקר לחושפת השחיתות

לאחר שראש העיר נצרת עילית ניסה לפגוע במעמדה של היועצת המשפטית, מבקר המדינה התערב ומנע את פיטוריה. "אני מצווה כי שמעון גפסו לא יפגע בתפקידה ומעמדה של היועצת", כתב המבקר בצו ההגנה שהוצא ליועצת

"ראש העיר מתנכל ליועצת". שפירא (חדשות 2)

מבקר המדינה מתערב בסכסוך בעיריית נצרת עילית: לאחר שראש העיר הנאשם בפלילים שמעון גפסו ניסה לפגוע במעמדה של היועצת המשפטית, המבקר יוסף שפירא הוציא צו הגנה ליועצת, שחשפה את הפרשות בהן נאשם גפסו. "הריני מצווה בזה כי עיריית נצרת עילית והעומד בראשה לא יפגעו בתפקידה, מעמדה, סמכויותיה וזכויותיה של עו"ד אולגה גורדון", כתב המבקר, השופט בדימוס יוסף שפירא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המבקר ציין כי הנימוק להוצאת צו ההגנה הוא "התנכלויות מצידו של ראש העיר מר שמעון גפסו - התברר כי ברגע שנכנס לכהונתו השנייה כראש העירייה שהחלה ב-12.11.13, חידש גפסו את הפעולות לפגוע במעמדה, בתפקידה ובסמכויותיה, כפי שעשה במהלך הקדנציה הקודמת שלו כראש עירייה".

 "עקב המידע שהגיע למשרד מבקר המדינה ונציבות תלונות הציבור בדבר חידוש ההתנכלויות של ראש העירייה נגד היועצת המשפטית עו"ד גורדון, כל זאת ימים ספורים לאחר זימונו של מר גפסו לחקירה במשטרת ישראל ומעצרו בעקבות תלונה שהגישה נגדו עו"ד גורדון, החליט כאמור, מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור להוציא הצו לאלתר", נכתב בצו.

הח"כית הגנה על ראש העיר המואשם. רגב וגפס (חדשות 2)

שפירא הודיע לגפסו כבר לפני מספר חודשים על כוונתו להוציא צו הגנה לעו"ד גורדון, אך לדבריו גפסו נמנע מלהשיב על החלטה זו. שפירא הדגיש כי "אין במתן צו זמני זה כדי להביע עמדה בשאלת צדקתה או אי-צדקתה של המתלוננת". 

עתידו של שמעון גפסו, מקורבה של יו"ר ועדת הפנים בכנסת ח"כ מירי רגב, הוביל לדיון סוער בוועדה לפני כשבועיים. רגב קראה לפיטוריה של היועצת המשפטית גורדון, ומספר חברי כנסת הגישו תלונה נגד התנהלותה של רגב וביקשו מיו"ר הכנסת לבדוק האם רגב הפרה את כללי האתיקה. בעקבות כך, נפגש יו"ר הכנסת אדלשטיין עם ח"כ רגב, וביקש ממנה "להמשיך ולשמור על הממלכתיות ותרבות הדיון", וציין כי לא היה פגם בדיון.