השר בנט עונה ללבני: "גם על חיי איימו לפני שבוע"

שר הכלכלה נפתלי בנט עונה להאשמותיה של השרה לפני שלפיהן הוא בין האחראים להסתה נגד ח"כ אלעזר שטרן. "אף אחד לא יסתום לי את הפה", הוא אומר בריאיון לתכנית "שש עם" ומדבר על האיומים שקיבל לאחרונה על חייו

בשבוע שעבר הותקף ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) על ידי נער בן 17 שירק על פניו, דבר שגרם לשרת המשפטים ולחברת תנועתו של שטרן להאשים את יו"ר הבית היהודי ואת רבני המפלגה שמובילים את המאבק - כך לטענתה. היום מגיעה התשובה של שר הכלכלה נפתלי בנט שאומר כי מדובר בטקטיקה שנועדה להשתיק אותו. "אני מנהיג המחנה הלאומי בישראל ואף אחד לא יסתום לי את הפה", הוא אומר בריאיון לתוכנית שש עם עודד בן עמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם יש לי ביקורת על התהליך המדיני אני אגיד את הביקורת ואף אחד לא ינופף ברצח רבין שבו אני הייתי מ"פ בצבא ויתחיל לגלגל או לייצר אנלוגיות מופרכות. אנחנו מדינה דמוקרטית - ראוי וצריך לבקר ומותר, זאת חובתי", אמר שר הכלכלה. "אני עומד מאחורי הדברים שלי, אין פה שום הסתה. ההסתה היחידה היא כלפינו והניסיון להשתיק אותנו".

בנט התייחס גם לכך שהמשטרה הציבה לאחרונה אבטחה סביב חבר הכנסת שטרן שהותקף, וטען כי גם הוא ספג לאחרונה איומים דומים. "גם אני קיבלתי איום רצח לפני שבוע אבל לא התבכיינתי על כך לכל כלי תקשורת", אמר בנט, "כל הפוליטיקאים נתקלים במשוגעים כאלה".

"אם אתם לא רוצים ללכת לפוליטיקה אל תלכו לפוליטיקה", אמר בנט כשהוא מפנה את דבריו ללבני ושטרן. "אף אחד לא יסתום לאף אחד את הפה באצטלה מזויפת של הסתה. אם קשה מדי לאלעזר שטרן ולציפי לבני להיות בחזית הזאת - לכו לבית מרגוע, אולי שם יהיה לכם יותר טוב".

ולמרות המתיחות בין שני השותפים הקואליציונים, היום שיתפו בנט ולבני פעולה כשהפיצו תזכיר לחוק הרבנות הראשית שלפיו ימונה רק רב ראשי אחד לישראל - במקום שניים היום, ספרדי ואשכנזי. "גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום", אמר בנט בבדיחות הדעת, "זה מראה שגם ציפי לבני ואני יודעים לשתף פעולה כשצריך".