לבני לבנט: "לעצור המאבק הבלתי נסבל"

תקיפתו של ח"כ אלעזר שטרן על רקע חתימתם של מספר רבנים מהציבור החרדי-לאומי על עצומה נגדו בשל התבטאויותיו, הביאה את שרת המשפטים ויו"ר התנועה ציפי לבני לקרוא למנהיגים רבניים ופוליטיים, ובראשם יו"ר הבית היהודי בנט, לחדול מן המעשים הללו. "הם מובילים מאבק בלתי נסבל בעיניי", אמרה

ברקע תקיפתו של ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) על ידי נער בן 17 שירק בפניו וחתימתם של מספר רבנים מהציבור החרדי-לאומי על עצומה נגדו בשל התבטאויותיו, קראה שרת המשפטים ויו"ר התנועה ציפי לבני למנהיגים רבניים ופוליטיים -"תעצרו את זה". בדבריה אישרה לבני כי התכוונה ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה לא סוד שרבני הבית היהודי הם אלה שמובילים מאבק בלתי נסבל בעיניי", אמרה לבני בריאיון ל"שש עם עודד בן-עמי". "זה לא מכובד ומגיע לסף אלימות. נגד ח"כ שטרן וגם נגדי. עמדותיו - עמדותינו".

בשבוע שעבר: אבטחה צמודה לח"כ שטרן

בשבוע שעבר החליטו במשטרה להצמיד אבטחה לחבר הכנסת אלעזר שטרן ממפלגת התנועה. זאת בעקבות "התגברות האיומים עליו בתקופה האחרונה". ההחלטה הלא שגרתית להצמיד מאבטח לחבר הכנסת באה בין השאר בעקבות התקרית שנרשמה לפני כשבועיים, שבה הותקף ח"כ שטרן בפתח בית הכנסת ביישובו, מצפה הושעיה שבגליל התחתון.

הותקף. ח"כ שטרן (פלאש 90)

בתקרית שהוגדרה במערכת הפוליטית כ"חמורה ביותר" ירק נער בן 17 בפניו של שטרן וקרא לעברו: "זה בשביל הרב דב ליאור". הצעד הזה הגיע ככל הנראה כתגובה לביקורת החריפה שמתח חבר הכנסת על התנהלות חלק מראשי הציונות הדתית.

לפני כשבועיים חתמו מספר רבנים מהציבור החרדי-לאומי על עצומה נגד ח"כ שטרן, בשל התבטאויותיו. בעצומה נכתב כי "אין זו הפעם הראשונה שהאפיקורס אלעזר שטרן פוגע בכבוד התורה, אך הפעם הוא הגיע לשיא חדש בעזות פניו".