צו מניעה זמני למינוי ניסנקורן לתפקיד יו"ר ההסתדרות

בעקבות עתירתו של ח"כ איתן כבל, שלפיה יש לקיים בחירות לתפקיד יו"ר ההסתדרות הבא, החליט בית המשפט המחוזי בתל אביב להורות על הוצאת צו מניעה זמני למינויו של יו"ר האיגוד המקצועי בהסתדרות לתפקיד. על פי העתירה, זכות הבחירה חייבת לחזור לחברי ההסתדרות

צו מניעה זמני למינוי. ניסנקורן (פלאש 90)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו מניעה זמני האוסר על ההסתדרות לקיים ישיבה המאשרת את מינויו של יו"ר האגף המקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, ליושב הראש החדש במקומו של עופר עיני. בהחלטתו כתב השופט יונה אטדגי כי הליך המינוי יימשך רק לאחר דיון בעתירתו של ח"כ איתן כבל, שהתבססה על כך שעיני נבחר לתפקיד בבחירה ישירה ולכן, כך על פי העתירה, זכות הבחירה חייבת לחזור לחברי ההסתדרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבל עתר לבית המשפט באמצעות עורכי דינו, איתן לירז ואיתן ברוש, וביקש ממנו לפעול על פי סעיף בחוקת ההסתדרות הקובע כי "התפטר יו"ר ההסתדרות מתפקידו או נבצר ממנו דרך קבע למלא את תפקידו... תיערכנה בחירות חדשות לתפקיד יו"ר ההסתדרות בתוך 60 ימים מיום החלטת בית נבחרי ההסתדרות".

בעתירה לבית המשפט טען כבל כי הליך המינוי המתוכנן עומד בסתירה לערכי הדמוקרטיה. "אין צורך להכביר מילים על כך שכבר על פניו כי הדבר עומד בסתירה ישירה וחזיתית לעקרונות היסוד של הדמוקרטיה", אמר. "הדברים מקבלים משנה תוקף במקום שבו הבחירות לאותו נבחר ציבור הינן בנוסף אף אישיות".

בשבוע שעבר הודיע עיני על התפטרותו מתפקידו כיו"ר ההסתדרות. זמן קצר לאחר מכן קיים מסיבת עיתונאים שבה הסביר את המניעים שהביאו להחלטה הדרמטית. "אני לא מתפטר, אני פורש", הבהיר, וסימן את יורשו - ניסנקורן.

עיני, מי שנחשב לאחד האנשים החזקים ובעלי ההשפעה הרבה ביותר במשק הישראלי, הסביר את החלטתו בתחושת מיצוי שחש בחודשים האחרונים. "המלאכה היא לא קלה", אמר בהתרגשות. "תפקיד יו"ר ההסתדרות דורש 100% מזמנך ומכוחך, אין יום ואין לילה. גם כשאתה הולך לישון אתה מתעורר כי משהו מעיק עליך. במפעל אחד אולי לא יהיו משכורות, אחר אולי ייסגר, ומי שלוקח ללב זוכר את זה גם כשהוא הולך לישון. לא הרגשתי שאני יכול לתת עוד את ה-100%, הייתי חייב להיות הגון עם ציבור העובדים ולפרוש בזמן".