אילון: "היו עדים שחששו לחייהם"

אחרי התבוסה במשפט ליברמן, סגן שר החוץ לשעבר מגיב לביקורת החריפה נגדו בהכרעת הדין. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" רמז אילון לכך שהעדים במשפט שינו את גרסתם משום שחששו לחייהם. "אני יכול להבין את אותם שני עדים ששכחו לפתע פרטים במשפט", אמר אילון

סגן שר החוץ וחבר הכנסת לשעבר דני אילון התייחס הערב (שבת) בריאיון ל"פגוש העיתונות" לזיכויו של ח"כ אביגדור ליברמן ואמר, כי הוא מכבד את החלטת השופטים שטענו כי עדותו אינה אמינה. לדבריו עובדי משרד החוץ שהעידו בבית המשפט חששו לחייהם. "אני יכול להבין את אותם שני עדים ששכחו לפתע פרטים במשפט", אמר אילון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדבריו, רמז אילון לתיק חברות הקש נגד ליברמן, שנסגר מחוסר ראיות, לאחר שעד אחד במשפט נעלם ועד אחר התאבד. "יש להם ילדים ומשפחה, אני יכול לראות למה שלא ירצו להסתכן", טען אילון. "אני מבין שהעדים חששו, בעקבות כך ששני עדים במשפט אחר נעלמו ומאחר וידעו כי ליברמן צפוי לחזור למשרד החוץ", הוסיף.

בנוגע לקביעת השופטים כי היו סתירות בעדותו, וכי היא לא הייתה אמינה מאחר ויצא נגד ליברמן רק לאחר שהודח מרשימת ישראל ביתנו, אמר אילון: "לא אני פניתי למשטרה. המשטרה פנתה אליי. התיק נגד ליברמן על הפרת אמונים היה תלוי ועומד בלי קשר אליי אני לא יזמתי שום דבר - הם פנו אליי".

ליברמן השבוע בבית המשפט (צחי כהן)

בהכרעת הדין שניתנה ביום רביעי כתבו השופטים, חגית מאק-קלמנוביץ', יצחק שמעוני ואיתן קורנהאוזר, על עדותו של אילון כי "לא הייתה אחידה בנושאים שונים העומדים בליבת המחלוקת, ולא נתמכה על ידי העדים גל ורודז". השופטים לא הסירו מהשולחן את הקשר בין הדחתו של אילון מרשימת ישראל ביתנו, לבין המועד שבו פנה אילון למשטרה ולכלי התקשורת והשמיע ביקורת על ליברמן.

"בן אריה שינה את גרסתו 4 פעמים"

לטענתו של אילון, השינויים בגרסתו נבעו מכך שנזכר בשלבים מאוחרים יותר בפרטים נוספים אודות מה שאירע בתקופת מינויו של בן אריה. "כששואלים שאלות אז אתה משחזר ומוסיף לאחר מכן עוד פרטים", הסביר סגן שר החוץ לשעבר. "לא הייתה סתירה, נזכרתי בפרטים לאחר מכן".

"השגריר בן אריה שינה את גרסתו ארבע פעמים אז פתאום הכל בסדר?", תהה אילון. "האם לא היה ספק שפקידים תחת אימה שמא ליברמן יחסור לתפקיד ידברו אחרת?".