אחרי הזיכוי: ליברמן רוצה לחזור למרכז הזירה הפוליטית

במערכת הפוליטית לא ממש מופתעים מהזיכוי של שר החוץ לשעבר – שיצטרך עכשיו את כל ההשפעה שיש לתפקיד שר החוץ להציע כדי לשוב למרכז העניינים בקואליציה. בליכוד יש התנגדות עזה לאיחוד מלא עם ישראל ביתנו וליברמן יצטרך להחליט האם לפרק את החבילה או להצטרף לליכוד באופן פרטי כחבר מפלגה

זיכוי ליברמן: היום שאחרי (גיל יוחנן)

אחרי הפסקה של כמעט שנה, ארוכה יותר משהעריך, אביגדור ליברמן חוזר למשרד החוץ. לא סביר שהוא ינטוש את תיק החוץ, את שולחן הממשלה והקבינט - לטובת הרפתקאות פוליטיות. מי שרוצה לחזור למרכז העניינים צריך פרופיל תקשורתי גבוה והשפעה - שני דברים שנמצאים בשפע במשרד החוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לא מדובר בהפתעה גדולה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הנחת העבודה של רוב הגורמים במערכת הפוליטית היתה כי ליברמן יזוכה, ובכל מקרה לא ציפו שיהיה קלון שיחסל את הקריירה הפוליטית שלו. אם היתה הפתעה - היתה בזה שהיה זיכוי חד משמעי פה אחד באופן שמחסל את הסיכוי לערעור.

מה יעלה בגורל האיחוד בין ישראל-ביתנו לליכוד? שאלת המשך האיחוד אינה קשורה להכרעת בית משפט השלום. בכל תוצאה שהיא, העובדה הבסיסית היא שבליכוד יש התנגדות עזה לאיחוד מלא עם ישראל ביתנו.

איבד אחיזה בשטח

לליברמן יש כעת שתי אפשרויות: האחת - לפרק את החבילה המשותפת ולתבוע משמורת. השניה - להצטרף לליכוד באופן פרטי, להתפקד, לשלם דמי חבר ולרוץ כמו ישראל כץ וגדעון סער בפריימריז. המצב הנוכחי של לא חתונה ולא גירושים פוגע בליברמן כי הוא מטשטש את זהותו העצמאית ופוגע במותג שעליו עמל זמן רב כל כך.

אין ספק שליברמן העדיף ניצחון במשפט והפסד בבבחירות לראשות עיריית ירושלים, אך התבוסה של משה ליאון היתה אינדיקציה לכך שליברמן איבד אחיזה בשטח. הבחירות המוניציפאליות מעידיות על כך שלליברמן יש המון עבודה בשימור בסיס הכוח שלו, ציבור העולים. והמסע הזה מתחיל היום.

אחרי הפסד ליאון: על ליברמן לשמר כוחו (חדשות 2)
 

ליברמן: "יש לי מספיק אתגרים"

הבוקר, אחרי 17 שנים של דיונים וחקירות, החליטו שופטי בית משפט השלום בירושלים פה אחד לזכות את שר החוץ לשעבר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מעבירות מרמה והפרת אמונים בפרשת השגריר זאב בן-אריה. 

בהכרעת הדין התייחסו השופטים חגית מאק-קלמנוביץ', יצחק שמעוני ואיתן קורנהאוזר לאישומים, שלפיהם מינה ליברמן את זאב בן אריה לשגריר ישראל בלטביה, בעקבות המידע שהעביר לו לגבי חיקור דין שמתכוונים לערוך לו במסגרת החקירה נגדו.

הכרעת הדין המלאה במשפט ליברמן - לקריאה לחצו כאן

"לא הוכח שהנאשם קיבל את המידע בתוקף תפקידו ולא היה במינוי משום קידום לבן אריה", כתבו השופטים בהכרעת הדין. "אין ניגוד עניינים כה חמור כפי שטענה הפרקליטות, בין אריה היה ראוי לתפקיד. המינוי תאם את יכולותיו". יחד עם זאת, קבעו השופטים כי ליברמן "פעל באופן בלתי ראוי באופן שהביא את הדברים לועדת השרים - אך הדבר לא חצה את הסף הפלילי".

"אני רוצה להודות למשפחתי ולחבריי שעמדו מאחוריי כל אותן 17 שנים, האמינו בצדק ונתנו את תמיכתם", אמר ליברמן לאחר פסק הדין. הוא הודה לצוות ההגנה ואמר כי אינו מתכוון לעסוק עוד בסוגייה. "העניין הזה מאחורי ואני מתמקד באתגרים שמחכים לנו בפתח - ויש מספיק אתגרים".

ליברמן זוכה פה אחד - הסיקור המלא:

הכרעת הדין המלאה במשפט ליברמן 

נתניהו לליברמן: "שמח על שובך לממשלה"

ליברמן: "שמח שזה מאחוריי"

בית המשפט קבע: ליברמן זכאי