פדלון נגד גרמן אחרי הניצחון: "העליבה אותי"

עם סיום הסבב השני בבחירות המקומיות נפתחים הקלפים. "גרמן לא היתה צריכה להתערב בבחירות", אמר ראש העיר הנבחר בהרצליה משה פדלון, שהפתיע וניצח ברוב זעום את ממלא מקומה של יעל גרמן, צביקה הדר. ביהוד-מונסון הצרה ראשת העיר הנבחרת כי נשים נוספות לא נבחרו לעמוד בראש רשויות

(עמוד הפייסבוק הרשמי של משה פדלון)

משה פדלון הפתיע בסיבוב השני בבחירות על ראשות העיר בהרצליה והביס את ממלא מקומה של יעל גרמן, צביקה הדר. אחרי הניצחון הוא חושף את הקלפים. "נעלבתי מיעל גרמן", אמר לחדשות 2 online", היא לא היתה צריכה להתערב בבחירות, זה עניין מקומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראשת העיר לשעבר יעל גרמן, המכהנת כיום כשרת הבריאות, תמכה בהדר באופן גלוי וקראה לתושבים להצביע לו. "הוכנסו פה דברים לא מכובדים", טען פדלון. "לא אמשיך את דרכה של גרמן אלא אלך לדרך חדשה".

למרות הכינוי לא זכה כ"מלך השכונות", פדלון שניצח רק ברוב קטן את הדר טוען כי זכה לאחוזי הצבעה ממגוון בוחרים."אני הולך להיות ראש עירייה של כולנו קיבלתי קולות גם מהמערב גם מהדרום וגם ממרכז העיר ומכירים אותי כאחד שעשה רבות", אמר. שרת הבריאות סירבה להגיב לדברים.

מה מתכנן עכשיו ראש העיר החדש של הרצליה? "שיפור השירות לתושבים הוא במרכז העשייה שלי, התושב הוא שותף שלנו ואני הולך לשתוף אותו בכל תחומי השעייה בעיר". עוד על הפרק של פדלון הפיכתה של הרצליה לעיר אוניברסיטאית. "זו תהיה בירת האקדמיה של ישראל", הצהיר, "אנחנו נביא תורמים ונוריד מחירים".

ראשת העיר יהוד-מונסון: "היו לי תקוות שאזכה"

עוד מהפך נרשם גם ביהוד-מונסון. ראש העיר מזה עשור, יוסי בן-דוד, הודח על ידי יעלה מקליס שבניצחונה הפכה לאישה השלישית שעומדת בראש עירייה או מועצה מקומית בישראל. "ההתרגשות גדולה", אמרה בשיחה עם חדשות 2 Online, "היו לי תקוות שאזכה".

על היותה רק האישה השלישית שניצחה בבחירות המקומיות אמרה מקליס: " זה מצער מאוד. פגשתי את כל הנשים בוועדה לקידום מעמד האישה והייתי שמחה להיות הרבה יותר נשים בראש רשויות מקומיות".

ראשת העיר הנכנסת לא שוכחת לפרגן למקבילותיה, שהצליחו אף הן לכבוש את ראשות העיריות והמועצות. "זה כבוד להשתייך לצוות הזה של מרים (ראש עיריית נתניה מרים פיירברג) ושל ליזי (ראש מועצת גני תקווה ליזי דלרי'צה). אנו מאמינות שאנו ראויות והעובדה שאנו נשים מוסיפה נדבך נוסף ליכולות שלנו לתפקד בראשות עיר".