הסיבוב השני בבחירות המקומיות: מהפכים בפתח תקווה, בהרצליה וביהוד-מונוסון

גם הסיבוב השני בבחירות המקומיות הביא לכמה דרמות וחילופי שלטון. בפתח תקווה נבחר ברוורמן בסופו של קרב צמוד ובהרצליה מחליפה של ראשת העיר לשעבר גרמן הפסיד למשה פדלון. ראש העיר יהוד הודח ובמקומו נבחרה יעלה מקליס – שתהיה אחת משלוש נשים בלבד שיעמדו בראשות עיר

ראש העיר הרצליה החדש פדלון (פייסבוק)

הסבב השני והאחרון של הבחירות המקומיות נערך אתמול, ואיתו כמה מהפכים מוניציפאליים: בהרצליה ניצח משה פדלון את צביקה הדר ובפתח תקווה איציק ברוורמן יהיה ראש העיר הבא. בטבעות נבחר לכהונה שנייה דוד אריאלי ובקרית שמונה זכה ראש העיר המכהן נסים מלכה.

פתח תקווה, העיר השישית בגודלה בישראל, עברה מערכת בחירות סוערת ויצרית. לאחר פרישתו מסיבות בריאותיות של ראש העיר איציק אוחיון בשנה שעברה, התמודדו על כיסאו ממלא מקומו אורי אהד ואיציק ברוורמן, שני עורכי דין שניהלו ביניהם קרב על כל קול. עם סיום ספירת הקולות התברר כי ברוורמן ניצח את אהד בפער ניכר.

הנבחר של פ"ת: איציק ברוורמן (פייסבוק)
קרב בסיבוב השני התרחש בהרצליה: אחרי פרישתה של יעל גרמן לפוליטיקה הארצית עם הקמת יש עתיד, התמודדו לתפקיד ממלא מקומה צביקה הדר ומשה פדלון. עם סיום ספירת הקולות התברר שפדלון ניצח את הדר ברוב קטן והוא ייכנס ללשכת ראש העיר, למרות שראשת העיר לשעבר גרמן תמכה בהדר באופן גלוי וקראה לתושבים להצביע לו.

ראשת עיר נבחרה ביהוד-מונוסון

ביהוד-מונוסון הודח ראש העיר מזה עשור, יוסי בן-דוד, על ידי יעלה מקליס. כך תהפוך יהוד לרשות המקומית השלישית בישראל בראשה עומדת אישה, שתיים מהן בבקעת אונו - לפני שבועיים גם לראשות המועצה המקומית השכנה גני תקווה נבחרה אישה, ליזי דלריצה.

הודח. יוסי בן דוד (חדשות 2)
בקרית שמונה התנהלה, כמיטב המסורת בעיר, מערכת בחירות צמודה מאוד. עם סיומו של הסיבוב השני ניצח נסים מלכה ברוב של 52% את יורם מלול שזכה ל-47%, פער של 400 קולות. בהוד השרון גבר ראש העיר המכהן חי אדיב שזכה ל-61% מהקולות על יואב רוזן בו נתנו אמון 38% מתושבי העיר.

60 אירועי בחירות, 8 עצורים

במבשרת ציון ניצח יורם שמעון שזכה ל-55% מהקולות את בועז כהן שזכה ל-45% מהקולות. קרב צמוד במיוחד התקיים בפרדסיה: ברוב של 50 קולות בלבד ניצח טל גורקי את יצחק ימיני. בקרית טבעון ניצח ראש המועצה המכהן דוד אריאלי ברוב גדול של 64% והוא ימשיך לכהונה שנייה.

ערב הסיבוב השני משטרת ישראל נערכה בכלל הארץ ותגברה את כוחותיה בכ-1300 שוטרים לטובת הבחירות. לא נרשמו אירועים חריגים משמעותיים, כשבסך הכל המשטרה טיפלה ב-60 אירועי בחירות, קטטות וחשד לזיופים. ארבעה בני אדם נעצרו ושמונה עוכבו לחקירה.

תוצאות לא סופיות - ללא קולות החיילים:

אבו סנאן: נוהאד משלב
אלקנה: אריאל גרניט
ביר אל-מכסור: מוחמד גדיר
בית אל: שי אלון
בית ג'ן: ביאן קבלאן
בסמ"ה: ראיד כבהא
בסמת טבעון: מוניר זבידאת
בענה: עלי ח'ליל
מכר-ג'דיידה: מוחמד שאמי
דבוריה: זוהיר יוספיה
דיר אל-אסד: אחמד דבאח
הוד השרון: חי אדיב
הרצליה: משה פדלון
זמר: דיאב גאנם
זרזיר: עאטף גריפאת
טמרה: סוהייל דיאב
יהוד מונוסון: יעלה מקליס
כאוכב אבו אל-היג'א: זאהר סלאח
כעביה-טבאש-חג'אג'רה: זידאן כעביה
כפר כמא: זכריא נאבסו
כפר כנא: מוג'אהד עואודה
כפר קרע: חסן עתאמנה
לקיה: סאלם אבו עאיש
מבשרת ציון: יורם שמעון
מגדל: שושן עמרוסי ישראל
מעלה עירון: מוסטפא אגבאריה
נחף: אסמאעיל עומר
עספיא: וגיה כיוף
עפולה: יצחק מירון
פרדסיה: טל גורקי
פתח תקווה: איציק ברורמן
קלנסווה: עבד אל באסט סלאמה
קרית טבעון: דוד אריאלי
קרית עקרון: חובב צברי
קרית שמונה: נסים מלכה
רהט: טלאל אלקרינאוי
ריינה: ח'אלד טאטור