פרסום ראשון: היועמ"ש וינשטיין צפוי להתנגד לפסילת זועבי ומרזל

48 שעות לפני הדיון המכריע בוועדת הבחירות המרכזית - נודע לחדשות 2 Online כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, צפוי ככל הנראה להתנגד לפסילת ח"כ חנין זועבי ופעיל הימין ברוך מרזל מריצה לכנסת הבאה. ההחלטה הסופית צפויה להגיע לפתחו של בית המשפט העליון בשבוע הבא

צפוי להתנגד לפסילה. היועמ"ש וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

מחרתיים ייערך הדיון המכריע בוועדת הבחירות המרכזית בשאלה האם לפסול מהתמודדות לכנסת את הח"כית חנין זועבי ואת פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל, אלא שנראה שהיועץ המשפטי לממשלה כבר גיבש את עמדתו בסוגייה: ההערכה היא שוינשטיין ימליץ שלא לפסול את השניים מריצה לכנסת ה-20 - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בחוות דעת משפטית שהיועץ צפוי להעביר לוועדת הבחירות המרכזית בטרם יתנהל הדיון. מחר (רביעי) יוגשו לוועדת הבחירות התגובות לבקשות הפסילה של זועבי, מרזל - ומועמדים נוספים שגורמים שונים ביקשו למנוע מהם להתמודד לכנסת.

תיפסל או לא? ח"כ זועבי (AP)


בחמישי יחלו הדיונים בבקשות הפסילה החל מהשעה 10 בבוקר - ותתקבל ההחלטה האם לפסול את השניים או לא. בכל מקרה, בית המשפט העליון צפוי לדון בערעורים שיגישו הצדדים לאחר מכן - והדיון בעניין כבר מתוכנן ליום שלישי הבא, 17 בפברואר.

בעוד בליכוד, בבית היהודי ובישראל ביתנו הביעו תמיכה גלויה בפסילתה של זועבי מכהונה בכנסת ישראל, במחנה הציוני הודיעו אתמול כי הם יפעלו בהתאם להחלטת ועדת הבחירות המרכזית. 

בשבוע שעבר הביעו במפלגה תמיכה בפסילת זועבי, אולם חזרו בהם - זאת עד לדיון המכריע בסוגיה בוועדת הבחירות. בימין טוענים שצעד זה ננקט לאור רצון המפלגה המאוחדת של העבודה והתנועה לזכות בתמיכת המפלגות הערביות להקמת ממשלה ביום שאחרי הבחירות.

לא יוכל לרוץ? ברוך מרזל (חדשות 2)

"כפי שאסור להסכים לכך שהציבור הישראלי לא יוכל לקנות באופן חופשי מגזין צרפתי בגלל פרסום קריקטורה של מוחמד, כך אסור להרצוג ולבני להסכים להתקפלות הזו של מפלגתם", אמר יו״ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "הכניעה לאיומים מהמגזר הערבי, שהביאה את ראשי 'המחנה הציוני לחזור בהם מהתמיכה בפסילתה של חנין זועבי מלהתמודד לכנסת, היא המשך ההידרדרות המסוכנת שבה נכנעים גופים ומוסדות ציבוריים לטרור הערבי". עוד הוסיף ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו: "אני קורא להם להתעשת ולעמוד מאחורי הודעתם שלהם מלפני כמה ימים ש'זועבי חצתה את כל הקווים האדומים של הסבלנות והדמוקרטיה' ולדאוג שזועבי לא תוכל להתמודד".