במערכת הפוליטית מגיבים לפרישת יו"ר ההסתדרות: "לעיני עוד יקרו דברים גדולים"

בעקבות הודעת יו"ר ההסתדרות עופר עיני על סיום תפקידו, חברי כנסת איחלו לו בהצלחה בדרכו החדשה. "עופר ואני זה מקרה קלאסי של מישהו שאתה רב איתו כל כך הרבה עד שהוא הופך להיות חבר שלך", ציין שר האוצר לפיד. נתניהו: "מצפה להמשך שיתוף פעולה גם בעתיד"

במערכת הפוליטית מברכים. לפיד ועיני (דוברות האוצר)

בעקבות הודעתו היום (ג') של יושב ראש ההסתדרות עופר עיני על פרישתו מהתפקיד, במערכת הפוליטית איחלו לעיני הצלחה בדרכו החדשה והרעיפו שבחים על פועלו במהלך השנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה שקיים ראש הממשלה נתניהו עם עיני, ציין נתניהו את שיתוף הפעולה הענייני בין הממשלה, המעסיקים וההסתדרות בפתרון מחלוקות במשק, והודה לעיני על האחריות והערכה ההדדית שאפיינו את עבודתם המשותפת. ראש הממשלה אמר לעיני כי הוא "מצפה להמשך שיתוף פעולה שכזה גם בעתיד".

שר האוצר יאיר לפיד, שעבד באופן צמוד עם עיני מאז כניסתו לתפקיד, אמר במסיבת עיתונאים בקריית הממשלה כי "עוד יקרו דברים גדולים לעופר עיני במדינה". לפיד הוסיף כי בשיחה שקיים עם עיני לאחר שהכריז על פרישתו, אמר לו יו"ר ההסתדרות כי מיצה את תפקידו בארגון העובדים החזק בישראל. "שמונה שנים הייתי, מספיק לי", אמר לו עיני - לדברי לפיד.

שר האוצר התייחס גם למערכת היחסים בינו לבין עיני בחודשים האחרונים ואמר כי "עופר ואני זה מקרה קלאסי של מישהו שאתה רב איתו כל כך הרבה עד שהוא הופך להיות חבר שלך".

שר הכלכלה נפתלי בנט הצטרף למברכים את עיני ואמר כי "מהיכרותי הקצרה עם עופר, גיליתי אדם ערכי שדואג בראש ובראשונה לעובדים אך גם מגלה אחריות לצרכי המשק, זאת על אף שלא הסכמנו על כל הנושאים". בנט הוסיף: "הדאגה לעובדים היא חלק משמעותי מתפקידי כשר הכלכלה ואני מאמין שנמשיך להוביל קדימה, ביחד עם ההסתדרות שהיא שחקן חשוב ומרכזי, את העובדים הכלכלה את המשק ולצלוח את האתגרים הניצבים בפניו בשנים הקרובות".

איחלה הצלחה. יחימוביץ' (רויטרס)

"חל חיזוק במעמדם של העובדים"

יו"ר מפלגת העבודה ויו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' שוחחה הבוקר עם עיני, הביעה צער על פרישתו, ואיחלה לו הצלחה בדרכו החדשה. בהודעה שפרסמה התייחסה יחימוביץ' להחלטתו של עיני ואמרה כי "שנות כהונתו של עופר עיני כיו"ר ההסתדרות היו שנים חשובות שבאו אחרי תקופה ארוכה של היחלשות העובדים". יחימוביץ' ציינה כי "נגד כוחות גדולים, חל חיזוק במעמדם של רבים מהעובדים. עשרות אלפי עובדים התאגדו, רבים מהם צעירים, תוך מאבק נועז שזכה לגיבוי מלא של ההסתדרות בראשות עיני".

"נחתם הסכם פנסיה חובה והועלה שכר המינימום בתקופת עיני", פירטה יחימוביץ' את הישגי עיני. "המאבק על הזכות להתפרנס בכבוד, ההולכת ונשחקת, הוא אחד מהמאבקים הלאומיים החשובים בישראל, ובמאבק זה היה עיני ציר מכריע לטובת העובדים".

"הצעיד את ההסתדרות קדימה". הרצוג (עזרי עמרם חדשות 2)

"עיני הצעיד את ההסתדרות צעד אחד קדימה"

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג (העבודה) התייחס אף הוא לפרישה ואמר כי "עופר עיני הוא חבר. הוא מנהיג ציבור אמיתי. הוא מסיים קדנציה מפוארת ומותיר הסתדרות חזקה מאי פעם". לטענת הרצוג, עיני קידם את מעמדה של ההסתדרות ואת מעמדו של ציבור העובדים בישראל. "תרומתו של עיני לעבודה המאורגנת ולקידום העובדים היא עצומה", הדגיש. "הוא הצעיד את ההסתדרות צעד אחד קדימה והחזיר אותה להיות כוח משמעותי ותורם לכלכלה ולמשק. אני מאחל לו הצלחה בהמשך דרכו".

יחד עם המברכים את עיני, יש גם מי שהחליט לבקר את כהונתו של יו"ר ההסתדרות היוצא. יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון אמרה כי "עיני הפך את ההסתדרות מארגון שמטרתו היא להגן על העובדים ועל זכויותיהם, לגוף עם אג'נדה אינטרסנטית-עסקית, שעסוק בפרוטקציוניזם וקומבינות".

לטענת גלאון, עזיבתו של עיני את ההסתדרות דווקא תקדם את מעמד העובדים במשק. "פרישת עיני היא הזדמנות להחזיר את ההסתדרות לתפקידה המקורי - הגנה על זכויותיהם של כלל העובדים במשק, ולא רק על מספר מצומצם של ועדי ענק", אמרה גלאון.