אהרונוביץ': בנט פופוליסט, יש גם פורצים יהודים

השר לביטחון הפנים מתייחס לסערה שנגרמה בעקבות דבריו של יו"ר הבית היהודי על הפשיעה במגזר הערבי. "הכל ספינים בשביל להשיג עוד כמה קולות", אמר השר והוסיף: "המשטרה תמשיך לתת תעדוף למגזר"

אחרי האמירות השנויות במחלוקת שהשמיע יו"ר הבית היהודי על המגזר הערבי, השר לביטחון הפנים תוקף: במהלך ביקור ביישוב הבדואי חורה שבנגב, אמר אהרונוביץ' כי "מדובר באמירה מאוד לא מוצלחת של בנט, שנגועה בהרבה פופוליזם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשטרה תמשיך לתת תעדוף למגזר. מי שחושב שלא יהיו גנבים או פורצים מעלה טענות חסרות שחר. כמו שיש ערבים, יש גם פורצים יהודים ואי אפשר למתג אזור מסוים או אנשים מסוימים. זה לא נכון. הכל פופוליזם, ספינים שביל להשיג עוד כמה קולות. הרוב זה פוסטים ולייקים", תקף השר.

"אני פה לשמור על הדו קיום ולחזק את המגזר הערבי. הבעיה היא לא במשטרה ובאכיפת החוק, אלא במשרדי הממשלה, שיקצו יותר משאבים. אותו שר כלכלה שייתן יותר תעסוקה לבני הנוער, תשתיות וחינוך כדי שלא יגיעו למקומות האלה", הוסיף.

השר התייחס גם להצהרת בנט לפיה הוא מעוניין למנות את איילת שקד לשרה לביטחון פנים אחרי הבחירות ואמר: "אני מעריך אותה באופן אישי, אבל להיכנס לנעליים של השר? הן מורכבות ורגישות וגדולות. אני מקווה שמי שייבחר, איילת או מישהו אחר, אאחל לו בהצלחה".

התפטרות לא תסייע. המפכ"ל דנינו (אור מני, פייסבוק משטרה)

"התפטרות של המפכ"ל לא תסייע בפתרון המשבר"

במהלך ביקורו התייחס השר הממונה על המשטרה לחקירות הניצבים החשודים בהטרדות מיניות: "אני רוצה לחזק את המחלקה לחקירות שוטרים על עבודתם המקצועית הבלתי מתפשרת כדי לבער את הנוהג שהיה בצמרת המשטרה. העבודה הזו חשובה. יש לנקות ולטהר את הארגון הזה, הכל כך חיוני למדינת ישראל וצריכים לשמור עליו", אמר אהרונוביץ'.

השר הוסיף כי הוא "מבין את התחושה הקשה של הציבור כלפי המשטרה, אבל אין לנו משטרה אחרת. המשטרה תצא מחוזקת". בנוגע לאפשרות לפיה המפכ"ל ייקח אחריות - ויתפטר מתפקידו, אמר השר כי הוא אינו חושב שהתפטרותו תהווה הפתרון למשבר החמור.

בעניין המינויים החדשים בצמרת אמר השר כי הוא לא יאשר מינויי קבע מבלי שהקצינים החדשים יעברו בדיקות פוליגרף. "לא אמנה שום קצין בכיר ללא פוליגרף. היועמ"ש לצערי לא נעתר ולכן אמנה בימים הקרובים קצינים בכירים לתפקידים הפנויים בעקבות הוצאת הניצבים החוצה. אמנה אותם כממלאי מקום ולא כקבע. כשאפרוש ושהמפכ"ל יפרוש, שימנו ניצבים לתפקידי קבע", אמר.

מהבית היהודי נמסר בתגובה לדבריו של אהרונוביץ': "המתקפה על איילת שקד מצד השר אהרונוביץ ויעקב פרי מסמלת את קריסת חונטת הקצינים השוביניסטית הגברית של אנשי השמאל, שהצביעה בעד שחרור מחבלים ופגעה בביטחון אזרחי ישראל וכעת מטיפים לח"כית היחידה שהעבירה חוק נגד שחרור המחבלים ושמרה על ביטחון ישראל. איילת שקד תהיה השרה לביטחון פנים ותשיב את הביטחון האישי לרחובות ישראל חרף המתקפות הפרועת נגדה. לגבי מידת הנעליים של אהרונוביץ' לא נרחיב את הדיבור".