אחרי היריקה: אבטחה לח"כ שטרן

פרסום ראשון: המשטרה החליטה להצמיד אבטחה לח"כ אלעזר שטרן ממפלגת "התנועה" בעקבות מה שמוגדר כ"התגברות האיומים עליו". לפני שבועיים ירק בפניו נער בפתח בית כנסת במחאה על דברים שאמר על הרב דב ליאור

ח"כ אלעזר שטרן, ארכיון (פלאש 90)

המשטרה החליטה היום (ב') להצמיד אבטחה לחבר הכנסת אלעזר שטרן ממפלגת התנועה. זאת  בעקבות "התגברות האיומים עליו בתקופה האחרונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה הלא שגרתית להצמיד מאבטח לחבר כנסת באה בין השאר בעקבות התקרית שנרשמה לפני כשבועיים, בה הותקף ח"כ שטרן בפתח בית הכנסת ביישובו, מצפה הושעיה שבגליל התחתון.

בתקרית שהוגדרה במערכת הפוליטית כ"חמורה ביותר" ירק נער בן 17 בפניו של שטרן וקרא לעברו: "זה בשביל הרב דב ליאור". הצעד הזה הגיע ככל הנראה כתגובה לביקורת החריפה שמתח חבר הכנסת על התנהלות חלק מראשי הציונות הדתית.

בסוף השבוע שעבר חתמו מספר רבנים מהציבור החרדי-לאומי על עצומה נגד ח"כ שטרן, בשל התבטאויותיו. בעצומה נכתב כי "אין זו הפעם הראשונה שהאפיקורס אלעזר שטרן פוגע בכבוד התורה, אך הפעם הוא הגיע לשיא חדש בעזות פניו".

יש מי שזעמו על שטרן גם בעקבות הצעת חוק הגיור שאושרה בתחילת השבוע לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה. על פי הצעתו של ח"כ שטרן, שכבר זכתה לגינוי על ידי הרבנים הראשיים, תחום הגיור יורחב וישונה באופן מהותי.

ח"כ שטרן בחר שלא להתייחס לנושא תגבור האבטחה סביבו.