דיון סוער בוועדת הפנים של הכנסת: "הר הבית לא קיים"

במהלך דיון להתקנת תקנות לתפילת יהודים בהר הבית, התפרצו חלק מחברי הכנסת הערבים כלפי אלה היהודים. "אין הר הבית, יש רק מסגד אל אקצה", אמר ג'מאל זחאלקה, ואילו אחמד טיבי כינה את יו"ר הוועדה מירי רגב "פירומנית" ואמר כי היא "עלולה להצית אינתיפאדה שלישית". בתגובה, הגישה האחרונה תלונה לוועדת האתיקה

מהומה פרצה היום (ב') בוועדת הפנים של הכנסת: במהלך דיון הנוגע לתקנות לתפילת יהודים בהר הבית, הודיע סגן השר לשירותי דת ח"כ אלי בן דהן כי במידה והרבנים הראשיים יאפשרו ליהודים שרבניהם פוסקים על חובת עלייה להר הבית לעלות להר - תבחן הממשלה התקנת תקנות או הצעת "מחליטים" להסדרת הנושא. אלא שהדבר הצית סערה בקרב חברי הכנסת הערבים וממפלגת מרצ, שהפריעו לדיון תוך קריאות גנאי כלפי חברי הכנסת היהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין הר הבית", קרא ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד). "זה משהו וירטואלי, יש רק מסגד אל אקצה". ח"כ אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל) קרא לעבר ח"כ מירי רגב (הליכוד-ביתנו), המכהנת כיו"ר הוועדה, כי היא "פירומנית" ואמר כי היא "עלולה לגרום לפריצתה של אינתיפאדה שלישית". 

טיבי לרגב: "תציתי אינתיפאדה" (ערוץ הכנסת)

בעקבות הדברים, קם סגן השר בן דהן ויצא מהאולם. לאחר מכן, החרימו חברי הכנסת הערביים את הדיון ויצאו גם הם תוך שהם קוראים קריאות גנאי כלפי חברי כנסת יהודים. "פשיסט", קרא ח"כ זחאלקה לח"כ זבולון כלפה (הבית היהודי), "גזען, מתנחל".

הר הבית (חדשות 2)

לאחר מכן, אמר ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) כי "מי שיבוא לחלל את מסגד אל-אקצה - ימצא אותנו שם". בתגובה על האירוע, ביקשה יו"ר הוועדה מירי רגב להעביר לוועדת האתיקה תלונה חריפה נגד חברי הכנסת הערבים שקראו קריאות גנאי.