בנט תובע עיתונאי ותוקף בפייסבוק: "לא ישתיקו אותנו"

בכנס שהתקיים השבוע התייחס יו"ר הבית היהודי לפשיעה במגזר הערבי, העיתונאי דרור פויר שהיה באולם צייץ בתגובה כי הוא "קרא לכל הערבים גנבי רכב". הבוקר הציג בנט את כתב התביעה וקרא: "די לשקרים, לא ישתיקו אותנו". פויר כתב: "הבנתי לא נכון? כולנו מטומטמים?"

בדרך לבית המשפט: יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיש אמש (שני) תביעת לשון הרע על סך מיליון שקלים נגד העיתונאי דרור פויר לאחר שלטענתו האשים אותו בגזענות נגד ערבים בטוויטר. הבוקר החליט בנט לשתף את עוקביו בפייסבוק בדבר התביעה, ואף לצרף תמונה של המסמך המשפטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הציוץ שנמצא במוקד המחלוקת נכתב לאחר כנס שבו השתתף בנט, שהתייחס לפשיעה במגזר הערבי, ובין היתר סיפר כיצד לטענתו לא ניתן להשאיר מכונית באזורים מסויימים במדינה מבלי לחשוש מגניבה. פויר שהיה בין היושבים בקהל צייץ לאחר מכן: "יוצא מכנס בחירות עם אלף תיכוניסטים וראשי מפלגות. היה מכובד סה"כ עד שבא בנט וקרא לכל הערבים גנבי רכבים. ממש ככה. התלמידים הערבים נטשו וגם אני".

כתב התביעה, ארכיון (פייסבוק)

בנט לא נשאר אדיש ותוך זמן קצר הבטיח לשלוח לעבר העיתונאי המוערך "תביעה מהסרטים", כך כלשונו. "פויר כתב ש'בנט קרא לכל הערבים גנבים. ממש ככה' לא היה ולא נברא", כתב יו"ר הבית היהודי בפייסבוק.

"השקרים נגמרו. לא תשתיקו אותנו, לא אתן שיהפכו את רוב העם שאנחנו מייצגים לגזענים. איננו שונאים ערבים. אנחנו בעד שלטון חוק בישראל, בכל ישראל", הוסיף בנט. לטענתו, "כל אגורה שתתקבל מהתביעה תיתרם לשמירה על ביטחונם של חקלאי ואזרחי ישראל".

דרור פויר, ארכיון (ראובן שניידר)

את תגובתו של פויר, שסירב בימים האחרונים להעניק ריאונות לתקשורת בעקבות הסערה, לא ניתן היה להשיג. עם זאת בעמוד הפייסבוק שלו כתב לאחר האיום בתביעה כי "אולי בנט התכוון למשהו אחר לגמרי, אולי, אבל אני הבנתי מזה שהוא הכליל וקרא לכל הערבים גנבי רכבים וכך צייצתי. לא הבאתי את הדברים כציטוט, לא שמתי אותם במירכאות ולא הקדמתי לפניהם נקודותיים".

"הבנתי לא נכון? מה הבנתי לא נכון? כולנו הבנו לא נכון? כולנו מטומטמים? לא. הבנה סבירה לגמרי של אנשים סבירים לגמרי. אגב, גם אלה שלא יצאו מהאולם - ואפילו שמחו והריעו ומחאו כפיים על הנאמר - הבינו בדיוק, אבל בדיוק את אותו דבר. אל תיתממו. אז נכון, הוא לא אמר את הדברים בדיוק אחד לאחד - הוא בכלל לא טיפש, הבנאדם - אבל מה הוא אמר בעצם? הא? מה בעצם הוא אמר? אתם יודעים בדיוק כמוני מה הוא אמר, אבל אני צייצתי את זה בטוויטר וקיבלתי איום בתביעת דיבה מהסרטים".