שטייניץ: בנט תמך בשחרור אסירים

השר לעניינים אסטרטגיים ויחסים בינלאומיים יובל שטייניץ אומר כי הטענות של בנט לפיו הוא התנגד מלכתחילה לשחרור אסירים אינן נכונות. "בנט ידע חד משמעית שהולכים לשחרר אסירים", אמר השר שטוען כי זה לא לגיטימי ששרים מפגינים נגד הממשלה. לשכת בנט: "השר הבהיר שיתנגד אך לא יפרוש"

השבוע הכחשי יו"ר הבית היהודי בנט את הטענות שלפיהן הוא היה מודע ואף איפשר את העיסקה שסיכם נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני קרי - "אסירים תמורת בנייה". "הכל שקרים", הוא אמר, "בשום שלב לא עודכנתי על עסקה שכזו". מנגד, שרי הליכוד וראשי סיעות אחרות בקואליציה טענו כי בנט ידע ואף היה שותף למהלך. בריאיון לרינה מצליח ב"פגוש את העיתונות" אמר הערב (ש') השר יובל שטייניץ כי "בנט היה חלק מההחלטה שנתקבלה עם כל המפלגות. הבית היהודי התנהגה לא כשורה; שרים לא מפגינים נגד מדיניות הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי מספר שעות בחדרו של נתניהו כשהתחילו השיחות עם קרי על חידוש המו"מ עם הפלסטינים", אמר שטייניץ. "הם עברו על האופציות השונות ולאחר שהגיעו לעמק השווה נתניהו אמר לקרי: 'אני לא יכול לתת לך תשובה סופית לפני שיש לי הסכמה של כל השותפות הקואליציוניות. ייקח לי שעה או שעתיים עד שאדבר עם כולם', כלומר, היה ברור שראש הממשלה לא היה הולך למהלך הזה ללא הסכמה של כל המפלגות".

"אני הבנתי שכולנו ראינו עין בעין. זה מהלך מאוד קשה ובעיתי לשחרר מחבלים אבל לכולנו היה ברור שהמהלך של הפסקת הבנייה הוא קשה שבעתיים ובמכלול הוא הבעיה הקשה פחות. נתניהו הודיע לקרי, שהוא לא הולך לדבר הזה ללא הסכמה של לפיד ובנט, כלומר חד משמעית בנט ידע שהולכים לשחרר אסירים", הוסיף.

"שר לא יכול להפגין נגד הממשלה"

שטייניץ המשיך וציין כי הוא "חושב שהבית היהודי התנהגה לא כשורה בעניין הזה, אי אפשר ללכת בלי ולהרגיש עם. אי אפשר לתקוף את הממשלה אחרי הסכמה וודאי לא להפגין נגדה, בוודאי כשאני יודע שהייתה הסכמה מראש לעניין הזה. אני לא יודע למה בנט אומר את הדבר הזה, שהוא לא הסכים. אני רק יודע שראש הממשלה אמר לקרי שכולם מסכימים ואף הזכיר את השם בנט".

"בנט ידע ותמך". שחרור האסירים השבוע (רויטרס)

"אני מאמין לראש הממשלה וגם יודע ששמעתי את קרי", הוסיף השר. "ברור לי שהדברים של בנט והבית היהודי הם לא מדויקים. למרות שהמהלך הזה היה בעייתי, אבל מה שעשו בבית היהודי למרות ההסכמה ללכת ולהתנגד כשמאוחר מדי, זה מהלך לא תקין. כשאני רואה שר בממשלת ישראל, אורי אריאל, מפגין נגד הממשלה - זה לא תקין. עקרונית זו נורמה פסולה. אגב, אני לא זוכר גם כשהיו ויכוחים קשים שר שהולך להפגין נגד הממשלה".

מלשכת בנט נמסר בתגובה: "השר בנט היה בין השרים היחידים שהתנגדו לשחרור אסירים והצביע נגד השחרור בממשלה. עם זאת, משהוצגה התוכנית לפניו הוא הבהיר שיתנגד אך לא יפרוש". במקביל, אומרים גורמים בבית היהודי כי "מוטב ששטייניץ שהצביע בעד שחרור מחבלים, לא יטיף לבנט שהצביע נגד השחרור".