מירי רגב: "אמשיך לפעול ללא פחד"

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, מירי רגב, הגיבה היום בריאיון לחדשות 2 לסערה שחוללה במהלך הדיון אתמול בנוגע לניסיונותיו של ראש עיריית נצרת עילית להדיח את היועצת המשפטית בעירייה. "אני מתכוונת להמשיך לפעול ללא פחד מכתב כזה או אחר", אמרה רגב. "לא ייתכן שראש עיר אינו מצליח ליישם את מדיניותו"

לאחר ששורה של גופים בכנסת הודיעו כי יבחנו את כשרות הדיון שזימנה אתמול (ד') יושבת ראש ועדת הפנים, ח"כ מירי רגב, במטרה לסייע למקורבהּ - ראש העיר נצרת עילית הנאשם בפלילים, שמעון גפסו, רגב משיבה אש וטוענת כי הדיון היה לגיטימי לחלוטין. "זהו תפקידי כיו"ר ועדת הפנים ואני מתכוונת לטפל בנושאים הללו באומץ וללא פחד מכתב כזה או אחר", אמרה היום לאחר הסערה שחוללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות טענותיה של רגב לפיהן הדיון היה אובייקטיבי ונבע כחלק טבעי מתפקידיה של ועדת הפנים, היא אינה מכחישה את עמדתה המצדדת בראש העיר גפסו. "לא יכול להיות מצב שראש עיר נבחר אינו מסוגל לא מסוגל לממש את המדיניות שלו", טענה רגב והוסיפה: "אם רוצים שגזברים או יועצים משפטיים ייבחרו נעשה כך שיצביעו עבורם באמצעות שלושה קלפים בקלפי".

בנוגע להרחקתם מהדיון תוך מספר דקות של כל חברי הכנסת, אמרה ח"כ רגב כי "אני יכולה להבין אותם. הם חברי כנסת צעירים שלא קראו את התקנון ומה שמעניין אותם זה לקבל עוד כותרת בעיתון והם אכן קיבלו אותה". רגב ציינה כי "חברי הכנסת לא הסכימו לחכות לזכות הדיבור שלהם ורצו רק להפריע. מאחר והם לא רצו לשמוע הם יצאו החוצה להירגע, לשתות כוס מים ולחזור".

אדלשטיין זימן את רגב לשימוע

אמש פנו עשרה חברי כנסת ליועץ המשפטי של המשכן, איל ינון, בדרישה לבדוק אם רגב לא הפרה את כללי האתיקה של חברי הכנסת לאחר שבמשך שעה ארוכה קראה לפיטורי היועצת המשפטית של עיריית נצרת עילית, שהוכרה כחושפת שחיתויות אחרי שהתלוננה נגד גפסו במשטרה.

במקביל, יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין שוחח הבוקר עם רגב וזימן אותה לשימוע ביום שני הקרוב. וזה לא הכל - הבוקר הגישה תנועת אומ"ץ תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת נגד התנהלותה של רגב, לרבות הטענה כי הרחיקה מהדיון את כל חברי הכנסת שהעזו למחות על התנהלותה.