קואליציה נגד לחיאני במועצת העיר בת ים

13 נציגים במועצת עיריית בת ים החליטו ליצור קואליציה נגד ראש העיר, שהודח בכהונתו הקודמת, ונתון במשפט בשל אישום בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. אין בכוחו של הגוש החוסם שנוצר להדיח את לחיאני, אך ההחלטה תקשה עליו כראש עיר להוציא את החלטותיו אל הפועל

לחיאני. מתמודד עם קואליציה במועצה (פלאש 90)

13 נציגים במועצת העיר בת ים החליטו היום (ה') להקים קואליצייה בתוך המועצה שתקשה על פעולותיו של ראש העיר הנבחר שלומי לחיאני. "אנחנו ממתינים להחלטת בג"ץ ולחוק שמקדם גדעון סער, וביום שידיחו את לחיאני - נוכל לפעול כקואליציה מגובשת", הסביר חבר המועצה אלי יריב, המזוהה עם העבודה את המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במועצת עיריית בת ים יש 25 מושבים. גיבוש קואליציה של 13 חברי מועצה לא מאפשרת ללחיאני ליצור רוב ולמעשה מגבילה את יכולתו להעביר החלטות כראש עיר. יחד עם זאת, לגוש חוסם מעין זה אין יכולת להדיח את ראש העיר מתפקידו כיוון שלשם כך דרושים 75% מקולות חברי מועצת העיר.

בקואליציה שהתגבשה היום חברים נציגי סיעות הליכוג, שס, ישראל ביתנו ומרצ. "אנחנו בסופו של דבר ניצור מצב בו לחיאני לא יוכל ליצור קואליציה, נקבע עובדות בשטח ביום שאחרי", אמר יריב. 

בעוד שבועיים תתכנס שוב מועצת העיר לדון בבקשה רשמית של עמותת אומ"ץ לבחינת המשך כהונתו של לחיאני, הנמצא במשפט בגין אישום על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. בעיריית בת ים סירבו להגיב לדברים.

ביום ראשון נפתח בבית משפט השלום בתל אביב, משפטו של לחיאני ושל שלושה נאשמים נוספים - אחיו אבי לחיאני, אבנר קריאף ועובד דוד חי - הנאשמים בשורה של עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, העבירו קריאף ודוד חי כ-700 אלף שקלים לאחיו של ראש העיר, על מנת שלחיאני יקדם את ענייניהם. "מעתה ואילך בית המשפט יגיד את דברו", אמר ראש עיריית בת ים בבית המשפט. "אני משוכנע שזה ייגמר טוב. אני סמוך ובטוח שבית המשפט יעשה את ההחלטה הצודקת, האמיתית והנכונה".

"כתב האישום הזה הוא אפס"

עוד לפי האישום, בעלי עסקים בעיר העבירו לחברה שבשליטת משפחת לחיאני, לרוב באמצעות אחיו אבי, מאות אלפי שקלים, כספי שוחד שניתנו כהלוואות שהיו דרושות ללחיאני לצורך החזרי חובות לבנקים. בתמורה - כך נטען שם - טיפל ראש העיר בבקשות שונות שלהם. בנוסף, פנה לחיאני לכפופים לו במנגנון העירוני ולקח גם מהם הלוואות בגובה 440 אלף שקל.

בשבוע שעבר, יומיים לפני שהציבור הלך לקלפיות, הדיח בג"ץ את לחיאני מתפקידו וקבע כי לא ניתן להשלים עם המשך כהונתו, גם לזמן קצר. הוא טען שההחלטה של מועצת עיריית בת ים אז שלא להדיחו היתה בלתי סבירה באופן קיצוני.

אבל יומיים אחרי תושבי בת ים הלכו לקלפיות והצביעו עבורו בהמוניהם ולחיאני נבחר לכהונה נוספת כראש העיר. "כתב האישום הזה הוא אפס, אין בו כלום", טען לחיאני בריאיון ל"אולפן שישי". "שנה-שנתיים והכל מאחורינו. אם הייתי עושה משהו הכי קטן, הייתי מוריד את הראש ובורח".