מצנע: הקואליציה לא תשרוד את השנה הקרובה

חבר הכנסת מהתנועה ממשיך לתקוף את חברי הבית היהודי שהתבטאו נגד שחרור האסירים הפלסטינים ומעריך שהקואליציה בהרכבה הנוכחי לא תחזיק מעמד עוד זמן רב. "לא מדובר בשנים, אלא בחודשים", אמר

לא נותן צ'אנס לקואליציה. מצנע (אקדמית גורדון)

ירייה נוספת בתוך הנגמ"ש: ח"כ עמרם מצנע מהתנועה העריך היום (ה) כי הקואליציה בהרכבה הנוכחי לא תצלח את השנה הקרובה. באירוע שבו השתתף באקדמית גורדון בחיפה גם מתח מצנע ביקורת על החלטת הממשלה לשחרר את האסירים הביטחוניים ורמז כי שרי הבית היהודי מעלו מאמון הציבור שאותו הם מייצגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לשאלה כמה זמן להערכתו תשרוד הקואליציה שבה הוא החבר השיב מצנע: "אינני יודע, אבל זה לא שנים אלא חודשים".

על יישום הפעימה השנייה בשיחות המדיניות אמר מצנע כי הייתה חלופה לשחרור האסירים וכי לבכירים בקואליציה היו העדפות אחרות. "גם הלב שלי נחמץ כאשר אני רואה את הטרוריסטים והרוצחים הללו משתחררים", אמר. "אני לא צופה מהצד, הייתי אלוף פיקוד שלכד כמה כאלה. היה פתרון אחר, מחווה אחרת, למשל להקפיא את הבנייה בהתנחלויות. הימין הקיצוני בעצם הצביע על כך שעדיף לשחרר מחבלים מאשר להקפיא בנייה".

בדיון שנערך אמש במליאת הכנסת בהתבטאויותיהם של חברי סיעת הבית היהודי בסוגיית שחרור האסירים אמר מצנע כי אווירת הרצח כבר כאן. ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי התפרץ לדבריו ולבסוף הוצא מהמליאה. בתום נאומו של מצנע עלתה על דוכן הנואמים ח"כ איילת שקד מהבית היהודי והשיבה למצנע: "מה שעשינו השבוע זו דמוקרטיה. בדברים שאמרתי לא היה קצה של משהו שגובל בהסתה".

גם השר אורי אורבך ממפלגת הבית היהודי התבטא נגד ההצעה של אנשי מפלגת התנועה ואמר: "חבל ששותפינו לממשלה מהתנועה כבר שבוע חוגגים על זה. זו עונה שהכל מתקשר לרצח רבין. לבני זוכרת שהליכוד והציונות הדתית בימים שאחרי רצח רבין היו המטרות של מתקפה כוללת וגורפת נגד ההסתה. עכשיו הם לקחו את כל המניירות של המרכז והשמאל".

אורבך התייחס בדבריו במליאה לנער שירק לעבר ח"כ אלעזר שטרן מהתנועה. "ברור שיריקה היא דבר מגונה, אבל כל ציטוט שלקחתם מאיתנו הוא חלק מהשיח הדמוקרטי ואין בו שום דבר הסתה", אמר. "בטוח ישנם רוצחים פוטנציאליים, אבל זה לא אומר שאנחנו נשתוק. נשארנו בקואליציה משום שאנחנו אנשים רציונליים".