מהפך בבחירות בנצרת: עלי סלאם נבחר לראש העיר

לאחר בדיקה מחודשת של הקולות בבחירות לראשות עיריית נצרת התברר כי חל בעיר הערבית הגדולה בישראל מהפך: סגן ראש העיר לשעבר עלי סלאם הוא ראש העיר החדש, לאחר שגבר בפער של 22 קולות על ראמז ג'ראיסי המכהן, איש חד"ש. שני המועמדים הכריזו על ניצחונם בליל הבחירות והיום קיבל בג"ץ את עתירתו של סלאם

בג"ץ קיבל היום (ד') את עתירתו של סגן ראש עיריית נצרת לשעבר עלי סלאם, וביטל את הצו שאסר את פרסום תוצאות הבחירות הסופיות בנצרת. מהתוצאות עולה כי סלאם חולל הפתעה וגבר על ראש העיר המכהן ראמז ג'ראיסי, איש מפלגת חד"ש, בפער של 22 קולות בלבד. בכך הוכרעו הבחירות הדרמטיות, בעיר הערבית הגדולה ביותר בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ג'ראיסי טען כי עשרות הקולות של החיילים בני העיר נצרת וקולות בעלי המוגבלויות שהצביעו בניידות לא נספרו, אך בית המשפט קבע כי על פי חוק, גם אם יתגלו לפתע כמה מעטפות חסרות - הן לא יוכלו להיחשב כקולות כשרים מאחר ועבר זמן רב מדי מאז הבחירות.

ראמז ג'ראיסי, ראש העיר שמכהן כבר ארבע קדנציות רצופות מטעם מפלגת חד"ש, הצהיר במהלך ליל הבחירות הדרמטי על ניצחונו. בשעה 4:00 לפנות בוקר, נאם ג'ראיסי במטה המפלגה בעיר, וטען כי על פי תוצאות שהודלפו לו מספירת הקולות, הוא זכה בבחירות, וכך גם מפלגתו.

החגיגות היו מוקדמות

בעקבות הצהרתו של ג'ראיסי על היבחרותו לקדנציה חמישית, יצאו מאות צעירים לרחוב הראשי בעיר, רחוב פאולוס השישי, והחלו לחגוג. תומכי ג'ראיסי חסמו את הכביש וצהלו, מצוידים בדגלים אדומים. כוחות של יס"מ הוזנקו למקום על מנת לשמור על הסדר הציבורי.

אבל החגיגה הייתה מוקדמת מדי. לקראת השעה 9:00 בבוקר הודיע המתמודד עלי סלאם, סגן ראש העיר לשעבר, כי דווקא הוא זכה בבחירות. סלאם היה סגנו של ראש העיר ג'ראיסי במשך שנים רבות, אך החליט לפני ארבעה חודשים על הקמת רשימה חדשה ופרישה מחד"ש, על מנת להתמודד על תפקיד ראש העיר.

הבחירות בנצרת תפסו את הכותרות בעקבות התמודדותה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד), שבבחירות האלה קיבלה ככל הנראה לא יותר מ-3,500 קולות, בפער גדול מסלאם וג'ראיסי.