ידיעות אחרונות ו-ynet בתגובה לנתניהו: "נמשיך למלא את שליחותנו"

ידיעות אחרונות ו-ynet לא נשארו חייבים בקרב התקשורתי מול ראש הממשלה נתניהו: לאחר שיו"ר הליכוד התבטא נגד קבוצת "ידיעות אחרונות" והעומד בראשה בעקבות מה שהוא מכנה גל הכפשות שנועד לפגוע בו וברעייתו, גופי התקשורת של נוני מוזס מגיבים: "אחד מתפקידינו הוא לבחון את מעשי הממשלה, כולל העומד בראשה - לטוב ולרע"

מוזס ונתניהו, ארכיון (מארק ישראל סאלם, רוני שוסטר / FLASH 90)

שעות ספורות לאחר המתקפה של ראש הממשלה נתניהו נגד נוני מוזס, מגיעה תגובתם של גופי התקשורת שבידיו, ידיעות אחרונות ו-ynet: "נמשיך למלא יום ביומו את שליחותם העיתונאית החיונית לשמירת הדמוקרטיה בישראל", נמסר מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחד מתפקידיה החשובים של תקשורת עצמאית וחופשית במדינות דמוקרטיות הוא לבחון את מעשיה של הממשלה, כולל העומד בראשה - לטוב ולרע", הם הוסיפו. "במשימה זו אנו מקפידים על מקצועיות עיתונאית ללא פשרות, על אמינות ואובייקטיביות, על דיוק בעובדות ושמירה על כל כללי האתיקה המקצועית".

מוקדם יותר היום (שני) פתח נתניהו במתקפה חריפה נגד כלי התקשורת שלטענתו פועלים בשיטתיות על מנת להכפיש את שמו ואת רעייתו. "הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "הגורם המרכזי שעומד מאחורי גל ההכפשות נגדי ונגד רעייתי הוא נוני מוזס, המוציא לאור של העיתון ידיעות אחרונות ואתר האינטרנט ynet".

רה"מ נתניהו, ארכיון (פלאש 90)

לדברי נתניהו, "הוא אינו בוחל באמצעים כדי להפיל את שלטון הליכוד בראשותי, לסגור את עיתון 'ישראל היום' ולהשיב את השליטה הדורסנית של 'ידיעות אחרונות' בעיתונות הכתובה. בשבועות האחרונים ההתקפות נגדי כבר לא מופיעות פעם אחת ביום, בשעות הבוקר, כשהעיתון 'ידיעות אחרונות' מופץ. הן מתפרסמות כמעט כל שעה, ולעתים אפילו מדי חצי שעה, באתר ynet".

ראש הממשלה הוסיף כי "שתי במות אלה יוזמות ומתזמנות הכפשות מגוחכות, כוזבות ומגמתיות נגדי ונגד רעייתי כחלק ממסע תקשורתי להחלפת שלטון הליכוד בשלטון השמאל ולהשתלטות מחדש של נוני מוזס על שוק התקשורת. מסע ההכפשות הנרחב והמשורשר הזה משתמש בין השאר בעובדים לשעבר, המנסים להוציא כספים מהמדינה שלא כדין, וגם בכל מיני גורמים אינטרסנטיים אחרים".

"אינני טוען שכל הביקורת המושמעת נגדי מקורה בנוני מוזס", טען נתניהו. "ישנם גורמים רבים בתקשורת אשר עושים את עבודתם נאמנה. הם מבקרים את השלטון בצורה עניינית גם אם נוקבת. אבל פה מדובר בדבר אחר לגמרי: איש עסקים רב זרועות בתקשורת מנהל מסע הכפשות שיטתי נגד ראש ממשלה מכהן, כדי להחליף שלטון בישראל, למען אינטרס עסקי מובהק ורווח כספי אישי".

מתוך דברי נתניהו בפייסבוק (חדשות 2)

הרצוג: "נתניהו מתעסק בתקשורת כדי להתחמק מלתת תשובות"

גם יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג התייחס היום לדברים החריפים של רה"מ ואמר: "הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן, ביבי מתעסק בתקשורת ובעצמו, רק כדי להתחמק מלתת תשובות על יוקר הדיור והמחיה, הפערים החברתיים, וכל שאר הנושאים שהוא הזניח והתעלם מהם - כי הוא עסוק רק בעצמו".

עוד הוסיף הרצוג כי "זאת גם הסיבה שהוא מתחמק מעימות איתי. שש שנים שלמות של חוסר עשייה, וגם עכשיו - אין תכנית, אין חזון ואופק, אין שום דבר חדש להציע. כולם מבינים זאת. ביבי, אזרחי ישראל לא רוצים ראש ממשלה שנלחם כל היום בידידינו בעולם ובתקשורת, אלא ראש ממשלה שנלחם באויבים ולמען האזרחים".