"חוק צהר" אושר בכנסת: "מדובר במהפכה"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את החוק הפותח את אזורי הרישום לנישואים בכל הארץ. מעתה, זוגות יוכלו להירשם כנשואים בכל מועצה דתית, ללא קשר לאזור מגוריהם. יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו הבטיח כי "רשמי נישואים שיעניקו שירות שאינו הולם לזוגות המתחתנים יישארו ללא עבודה"

מתחתנים? תוכלו להירשם בכל מועצה דתית (חדשות 2)

מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית את החוק לפתיחת אזורי הרישום לנישואים, "חוק צהר", שיאפשר את פעילות רבני הארגון ויקל על זוגות המבקשים להינשא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החוק, שקידמו חברי הכנסת פאינה קירשנבאום ודוד רותם מהליכוד ביתנו ואיתן כבל מהעבודה, כל זוג יוכל להירשם כנשוי בכל מועצה דתית שירצה בישראל, ללא תלות באזור מגורים. החוק עבר ברוב של 57 תומכים מול 14 מתנגדים ונמנע אחד.

"החוק יאפשר לזוגות לבחור היכן להירשם לנישואים ויגרום לרשמי הנישואים לתת שירות טוב יותר לזוגות", אמרו בארגון רבני צהר. "מדובר בלא פחות ממהפכה בהליך הרישום לנישואים במדינת ישראל". בארגון ציינו גם כי גרים רבים שלא הוכרו כיהודים על ידי חלק מרבני הערים יוכלו כעת להינשא בערים אחרות.

"ננגיש את היהדות לציבורים שהלכו והתרחקו ממנה"

יושב ראש הארגון הרב דוד סתיו הבטיח כי "רשמי נישואים שיעניקו שירות שאינו הולם לזוגות המתחתנים יישארו ללא עבודה". הוא הביע תקווה כי מספר הישראלים שבוחרים להתחתן בחו"ל יפחת כתוצאה מאישור החוק החדש.

"המהפכה הזאת תנגיש את היהדות אל ציבורים שהלכו והתרחקו ממנה בגלל הקיבעון והנוקשות שאחזו בה בחסות הרבנות", אמר מגיש הצעת החוק, ח"כ איתן כבל. "חתונה היא תהליך מאוד אינטימי וראוי שכל זוג יבחר את הרב איתו הוא מעוניין לעבור אותו".

סגן השר הרב אלי בן דהן, שהשיב מטעם הממשלה בעת העברת החוק ההיסטורי אמר: "הבטחנו וקיימנו, הערב עשינו היסטוריה ופתחנו את אזורי הרישום לנישואין. הציבור הישראלי מחפש את המסורת היהודית, את שירותי הדת הידידותיים ואת זה אנחנו נותנים לו. אנו משלימים את המהלך במיחשוב של המערכת שתמנע תקלות הלכתיות ותקרב את ההליך ל 35,000 הזוגות שנרשמים מדי שנה".