רה"מ נתניהו במסר לשר בנט: "תנהגו באחריות"

כיממה לפני ש-26 אסירים פלסטינים, חלקם עם דם על הידיים, ישוחררו מבתי הכלא בישראל, משגר רה"מ נתניהו מסר לחברי הקואליציה שמנסים לטרפד את המהלך. "מרגע שהתקבלה ההחלטה, חייבים לנהוג בשיקול דעת", אמר

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ב') לשחרור האסירים הביטחוניים בפתח ישיבת סיעת הליכוד, ואמר כי "ההחלטה על שחרור האסירים היא מההחלטות הקשות שקיבלתי כראש ממשלה. אני בטוח שכל ראשי הממשלה שקיבלו את ההחלטה הזו לפניי התייסרו בה גם הם, וזאת לנוכח אי הצדק שבני עוולה משתחררים לפני שסיימו לרצות את מלוא תקופת עונשם. לבי עם המשפחות השכולות, והלב כואב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אולם נתניהו הקפיד להדגיש את חשיבות המהלך: "ההחלטה הזאת היא כורח המציאות שבה אנחנו חיים", הסביר. "אנחנו נאלצים לנווט בתוך זירה בינלאומית מורכבת, לא פשוטה, רבת אתגרים, שמחייבת אותנו לעשות שיקולים של גורמים שונים לטובת מדינת ישראל".

בנאומו, עקץ במרומז ראש הממשלה את הגורמים בקואליציה שהביעו את התנגדותם החריפה לשחרור האסירים, ואמר כי "מהרגע שהתקבלה החלטה בממשלה, כל החברים בה צריכים לנהוג באחריות, שיקול דעת ומתוך ראייה ארוכת טווח".

"מצבה הביטחוני של ישראל השתפר משמעותית"

"בשנים שאני נושא באחריות לביטחונם של אזרחי ישראל כראש ממשלה, מצבה הביטחוני של ישראל השתפר משמעותית", המשיך נתניהו. "השיפור בביטחון, שעמלנו עליו יחדיו - שרים וחברי כנסת - מתרחש מול טלטלה ביטחונית אזורית שלא הייתה כמותה מאז קום המדינה והדבר הזה איננו מקרי. הוא תוצאה של המדיניות הביטחונית התקיפה שאנחנו מנהיגים, לצד ניווט מושכל שמאפשר לישראל מרחב תימרון בזירה הבינלאומית".

"אסור לזלזל במשמעויות האסטרטגיות שמעניק מרחב תימרון זה לביטחון הלאומי של ישראל", סיכם נתניהו. "אנחנו נמשיך להוביל את ישראל בצורה מפוכחת מול האתגרים המורכבים שהיא ניצבת מולם".

בנט: "נמשיך לפעול נגד שחרור של האסירים; לא נשתוק"

מוקדם יותר היום, בישיבת סיעת הבית היהודי, טען השר נפתלי בנט כי מפלגתו תמשיך להתנגד למה שכינה "זריקת הטבות". "אמרנו שאנחנו נגד שחרור מחבלים ונמשיך לפעול נגד שחרור עתידי של אסירים ביטחוניים", הבטיח יו"ר המפלגה. "לא נשתוק. אנחנו גאים בעמדות שלנו. אני יודע שיש כאלה שמופתעים שאנו מקיימים את מה שהבטחנו לפני הבחירות, אבל אנחנו מתנגדים ונמשיך להתנגד למדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל".

"אנחנו מתנגדים ונמשיך להתנגד". בנט (חדשות 2)
בתגובה לביקורת החריפה שנמתחה על הבית היהודי בעקבות התנגדותם להחלטת ממשלה שהתקבלה בעבר, למרות היותם חלק מהקואליציה, אמר בנט כי הוא "לא זוכר עליהום כזה שכל מטרתו היא לביית אותנו ולהכניס אותנו לדעה של העדר. מה לעשות יש לנו דעה אחרת".

"אנחנו חלק מהממשלה והאחריות עלינו", המשיך השר והתייחס להצעת החוק השנויה במחלוקת של מפלגתו, נגד שחרור אסירים בזמן משא ומתן: "הפעולה שלנו נגד שחרור מחבלים במקרה של חטיפה או בהסכם היא לעתיד, לא לעכשיו".