בנט: "העליהום – כדי להכניס אותנו לדעה של העדר"

ישיבת הסיעה השבועית של הבית היהודי עסקה באופן לא מפתיע במחלוקת הרחבה סביב סוגיית שחרור האסירים. היו"ר בנט תקף את מי שיצא נגד הצעת החוק של מפלגתו בנושא ואמר "אנחנו חלק מהממשלה, אך נמשיך לפעול נגד שחרור עתידי של מחבלים"

גם לאחר שצוות השרים המיוחד אישר את רשימת האסירים שישוחררו בתוך כיממה, נמשכת המחלוקת הקואליציונית סביב הנושא - בישיבת סיעת הבית היהודי טען השר נפתלי בנט כי מפלגתו תמשיך להתנגד למה שכינה "זריקת הטבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמרנו שאנחנו נגד שחרור מחבלים ונמשיך לפעול נגד שחרור עתידי של אסירים ביטחוניים", הבטיח יו"ר המפלגה. "לא נשתוק. אנחנו גאים בעמדות שלנו. אני יודע שיש כאלה שמופתעים שאנו מקיימים את מה שהבטחנו לפני הבחירות, אבל אנחנו מתנגדים ונמשיך להתנגד למדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל".

בתגובה לביקורת החריפה שנמתחה על הבית היהודי בעקבות התנגדותם להחלטת ממשלה שהתקבלה בעבר, למרות היותם חלק מהקואליציה, אמר בנט כי הוא "לא זוכר עליהום כזה שכל מטרתו היא לביית אותנו ולהכניס אותנו לדעה של העדר. מה לעשות יש לנו דעה אחרת".

הצעת החוק נגד שחרור אסירים - למקרים עתידיים

"אנחנו חלק מהממשלה והאחריות עלינו", המשיך השר והתייחס להצעת החוק השנויה במחלוקת של מפלגתו, נגד שחרור אסירים בזמן משא ומתן: "הפעולה שלנו נגד שחרור מחבלים במקרה של חטיפה או בהסכם היא לעתיד, לא לעכשיו".

בסוף השבוע פורסמה הצהרה מטעם מפלגת הבית היהודי בה נכתב: "שחרור המחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של ציפי לבני להיפגש עם עריקאת - חמור ביותר. עם כל הכבוד, עצירת שחרור הרוצחים חשובה אפילו יותר מהצדקת קיומה של לבני בממשלה".

הלילה (ב') פרסמה המדינה את שמותיהם של 26 האסירים הפלסטינים שישוחררו מהכלא הישראלי במסגרת המשא ומתן המדיני. הקבוצה הזאת היא השנייה מתוך 104 האסירים הביטחוניים אותם התחייבה ישראל לשחרר.