המחנה הציוני בתגובה לדברי זועבי: "משתמשת בשיטה נגד המדינה"

הרצוג ולבני מיהרו להגיב להאשמות של חברת הכנסת חנין זועבי, לפיהם גם מפלגתם, המחנה הציוני, היא גזענית - ואינה שונה ביחסה לערבים ממפלגות הימין: "דבריה מקוממים. זכותה של דמוקרטיה ומדינה להגן על עצמה מפני אלה שמשתמשים בשיטת המשטר נגדה"

יוצאים נגד דברי זועבי. הרצוג ולבני (חדשות 2)

חברת הכנסת חנין זועבי האשימה היום (שני) בריאיון סלפי מיוחד לחדשות 2 Online את מפלגות הימין - וגם את מפלגת המחנה הציוני מהצד השמאלי של המפה, בגזענות. התגובה של הרצוג ולבני, העומדים בראש הרשימה, לא איחרה להגיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״זכותה של דמוקרטיה ומדינה להגן על עצמה מפני אלה שמשתמשים בשיטת המשטר - נגדה", מסרו במחנה הציוני לחדשות 2 Online. "זאת גם זכותה של הציונות - זאת שהקימה את ישראל על בסיס היותנו מדינת העם היהודי כשכל אזרחיה שווים".

"שנים אחרי שאביו של הרצוג (הנשיא לשעבר חיים הרצוג) קרע מעל בימת האו"ם את הטקסט שציונות היא גזענות, ולאחר שהאו"ם חזר בו - חנין זועבי לא תחזיר אותנו לשם", הבהירו היום במפלגה.

על השאלה האם יתמכו בפסילתה של הח"כית מהרשימה הערבית המשותפת, ענו במחנה הציוני: "המבחן הוא לא רק האם דבריה מקוממים - והם מקוממים, אלא האם הם חצו את הקו הקבוע בחוק. לפיכך נקבל את החלטותינו ביחס אליה וגם לברוך מרזל״.

"אין הבדל בין בוז'י, לבני ונתניהו"

"המחנה הציוני מספק לנו עוד הוכחות שאין ציונות מחוץ לגזענות", אמרה ח"כ זועבי בריאיון שערכנו עמה. הם מוכיחים לנו שאין הבדל בין ימין קיצוני למרכז".

לדבריה, "אין הבדל בין בוז'י, לבני או נתניהו, לא בהקשר השלום עם העם שלי, לא בעניין הזכויות של האזרחים הערבים במדינה - ואפילו לא בתפיסות היסוד של הדמוקרטיה. אין שום משמעות לשלטון אלטרנטיבי אלא אם זה מתבטא ביחס שוויוני מלא עם הערבים במדינה וסיום הכיבוש על העם שלי".

"אקט הפסילה הוא אקט גזעני מטעם הרוב הימני בכנסת, שלא מנסה לפגוע בי אישית אלא בייצוג הערבי ובכוחו בתוך הכנסת". עוד הוסיפה זועבי כי "אין שום הצדקה חוקית לבקשות הפסילה נגדי: מעולם לא נאסרתי על עבירה ביטחונית ומעולם לא הוגש נגדי כתב אישום".