הפרשן הבכיר של ידיעות נגד רה"מ: "הוא זקוק לאשפוז"

שעות ספורות לאחר שנתניהו יצא במתקפה חריפה נגד קבוצת ידיעות והעומד בראשה נוני מוזס, מגיעה התגובה מצד הפרשן הבכיר נחום ברנע. "אני מבין את האובססיה שלו לגבי אירן, אבל מה יש לו מעיתון?", תהה בריאיון לקרן נויבך ברשת ב', "נתניהו מונע מפרנויות". בתו של מוזס כתבה: "מאוד עצוב לחשוב במה נתניהו מתעסק"

העיתונאי נחום ברנע, מבכירי העיתון "ידיעות אחרונות", הגיב הבוקר (שני) בחריפות יוצאת דופן לדברים שכתב ראש הממשלה נתניהו נגד קבוצת התקשורת ובעליה נוני מוזס. הוא טוען כי טענותיו של ראש הממשלה "מטורפות" ובעקבותיהן - יש לו ספק באשר ליכולת קבלת ההחלטות של נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מבין לא את הסגנון, לא את הטון ולא מבין למה ראש ממשלה צריך להתעסק בסוג כזה של פרנויה. לכל ראשי הממשלה יש קצת פרנויה אבל הוא זקוק לאשפוז", אמר ברנע בריאיון לתכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בקול ישראל. "הוא מבלבל את המוח - גם אם יש מלחמה מסחרית בין עיתון אוהב לעיתון לא אוהב מה זה עניינו בכלל?".

ברנע, חתן פרס ישראל לתקשורת, הוסיף: "ראש הממשלה מצווה לסוג של שפיות גם כשהוא הנושא. אם כשהוא קם בבוקר מפרסם דבר כזה, מותר לפקפק ביכולת שלו לקבל החלטות אחרות. אני קצת מודאג, מדובר באיש הכי חזק בישראל, הוא יכול להפעיל את השב"כ ואת המשטרה, הוא מפטר שופטים שמחליטים מי יזכה בפרס לספרות".

"יש לו כוח להחליט הכל והוא רדוף פחדים. אני יכול להבין במידה מסוימת את האובססיה שלו לגבי אירן או הפחדים מהחמאס אבל מה יש לו מעיתון? המלחמה הזאת כל כך משונה, היא שייכת לאגף הפסיכולוגי, לא לאגף העיתונאי ולא לאגף הפוליטי", הוסיף ברנע - שעיתונו טרם הגיב באופן רשמי למתקפה.

מול ידיעות אחרונות נוני מוזס, ארכיון (פלאש 90 רוני שוסטר)

"יש לנתניהו נטייה להתבטא באופן לא אחראי"

העיתונאי העביר ביקורת גם על ידידו של נתניהו ומו"ל ישראל היום, איש העסקים שלדון אדלסון, אותו הוא מכנה "מיליארדר של הימורים": "הדבר שהכי פחות מטריד אותי בנושא הזה זה 'ישראל היום', יש לי בעיה שאדלסון עובד בשביל נתניהו בארה"ב תוך כדי שהוא גורם נזק למדינת ישראל, כתוצאה מיחסי הכפיפות ביניהם". ברנע גם הזכיר את התבטאותו של ראש הממשלה "הם מפחדים" ערב בחירות 1999, ואמר כי לאיש יש נטייה להתבטא באופן לא אחראי.

גם בתו של נוני מוזס, הדס לא נותרה אדישה למתקפה מצד ראש הממשלה וכתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "חיכיתי וחיכיתי ולא ידעתי אם להגיד ולהגיב. לאבא שלי אין פייסבוק אז מאוד מקווה שהוא לא יכעס עליי כשהוא יקרא את זה, אבל ראבאק! מה נהיה? אם ראש הממשלה עסוק כל היום רק בלהכפיש את אבא שלי, מאוד עצוב לחשוב במה הוא לא מתעסק!".

נתניהו: "מכפישים בקביעות אותי ואת רעייתי"

הדברים נאמרו בתגובה למתקפה חריפה של ראש הממשלה קבוצת התקשורת שלטענתו בשיטתיות על מנת להכפיש את שמו ואת רעייתו. "הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "הגורם המרכזי שעומד מאחורי גל ההכפשות נגדי ונגד רעייתי הוא נוני מוזס, המוציא-לאור של העיתון 'ידיעות אחרונות' ואתר האינטרנט YNET".

לדברי נתניהו, "הוא אינו בוחל באמצעים כדי להפיל את שלטון הליכוד בראשותי, לסגור את עיתון 'ישראל היום' ולהשיב את השליטה הדורסנית של 'ידיעות אחרונות' בעיתונות הכתובה. בשבועות האחרונים ההתקפות נגדי כבר לא מופיעות פעם אחת ביום, בשעות הבוקר, כשהעיתון 'ידיעות אחרונות' מופץ. הן מתפרסמות כמעט כל שעה, ולעתים אפילו מדי חצי שעה, באתר YNET".