השר פרץ: "התלהמות כמו של הבית היהודי עלולה להוביל לרצח"

לקראת ההחלטה על זהות האסירים הביטחוניים, שישוחררו ככל הנראה בתוך 48 שעות, גוברות המתקפות ההדדיות בין חברי הקואליציה. השר עמיר פרץ ממפלגת התנועה יצא נגד מפלגתו של בנט ואמר כי הבית היהודי הפך ל"משיחי ומסוכן". "זה מחול הצביעות הגדול ביותר שראיתי מצד מפלגה", קרא

"מחול הצביעות של הבית היהודי", השר עמיר (חדשות 2)

מחריפה המחלוקת הפוליטית סביב שחרור האסירים הביטחוניים: בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל תקף הבוקר (א') השר להגנת הסביבה עמיר פרץ (התנועה) את מפלגת הבית היהודי ואמר כי דבריהם נגד השרה ציפי לבני יכולים להוביל לרצח פוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה שמתרחש לנגד עינינו זה מחול הצביעות הגדול ביותר שראיתי מצד מפלגה, שמצד אחד יושבת בתוך הממשלה ומנצלת את הנוחות בממשלה כדי לממש יעדים שלה, משתתפת בהצבעה על שחרור אסירים, ומונעת בכל דרך לדון באופציה אחרת", אמר פרץ. "הצעת החוק למניעת שחרור האסירים היא בבחינת מס שפתיים לתומכי הבית היהודי, לא יותר מכך".

"הבית היהודי הפך לבית משיחי וקיצוני", תקף השר פרץ בהתייחסו להודעת הבית היהודי על שרת המשפטים ציפי לבני. "ההסתה וההתלהמות היא דבר חמור ואני מקווה שראש הממשלה יקרא את אנשי הבית היהודי לסדר. התלהמות כזאת מובילה בהתחלה ליריקות, והיא יכולה להגיע גם לרצח. אסור לאנשי הבית היהודי לתת לזרע הפורענות הזה להתעורר מחדש".

מה שהצית את הקרב הפוליטי הנוכחי זו ההודעה שפרסמה בסוף השבוע מפלגתו של השר נפתלי בנט בה נכתב: "שחרור המחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של ציפי לבני להיפגש עם עריקאת - חמור ביותר. עם כל הכבוד, עצירת שחרור הרוצחים חשובה אפילו יותר מהצדקת קיומה של לבני בממשלה".

השר אורי אריאל מהבית היהודי המשיך הבוקר באותו הקו. "הניסיון להשחיר את פני ההתיישבות בעצם כריכת שחרור מחבלים בבניה הוא נלוז", אמר. "לא שחרור מחבלים ולא הקפאת בנייה צריכות להיות חלק ממחוות רק כדי שידברו איתנו. אני מציע ללבני שרוממות הדמוקרטיה בגרונה להביא להכרעה דמוקרטית את החוק נגד שחרור אסירים של ח"כ אורית סטרוק ולא לעסוק במניפולציות תקשורתיות זולות רק כדי שתוכל להמשיך לדבר עם סאיב עריקאת".

"אם נשחרר עוד מחבלים יהיו עוד פיגועים"

אנשי הבית היהודי פתחו חזית גם מול ראש הממשלה בנימין נתניהו ויצאו נגד המהלך של אישור בנייה בשטחים תמורת שחרור מחבלים. "הניסיון לכרוך בין בניה לבין שחרור רוצחים הוא ציני ופסול מוסרית", אמרו בכירים במפלגה. "טוב יהיה שראש הממשלה לא ישחרר רוצחים ולא יבנה. זהו נראה כמו ניסיון בזוי גם לשחרר רוצחים וגם להשחיר את מפעל ההתיישבות".

סגן שר הביטחון דני דנון שיגר אמש מכתב לשרים החברים בצוות לעניין שחרור האסירים, וקרא להם שלא לאשר את הפעימה השנייה בשחרור. "אין שום היגיון בשחרור מחבלים ומתן רוח גבית לטרור", אמר דנון בריאיון לחדשות 2.

"אני חושב שהשרים שקיבלו את ההחלטה הראשונית על שחרור אסירים מבינים שהם טעו, אם נשחרר עוד חבלים יהיו עוד פיגועים. מאז הפעימה הראשונה נרצחו שני חיילי צה"ל, שריה עופר ז"ל בבקעה, נרשמה חדירה ליישוב פסגות, נחשפו מנהרות טרור בעזה", המשיך סגן השר.

לדבריו, אם הנושא יובא לדיון נוסף בממשלה, השרים יחליטו לעצור את המהלך. "גם אם זה כרוך באי נעימות מול ארצות הברית, המצב הביטחוני לא מאשפר שחרור מחבלים היום", טען דנון.