דרעי נגד ישי: "פניתי אליו, והוא החליט שהוא לא רוצה לעזור"

בריאיון ראשון אחרי המפלה שספג בבחירות לראשות עיריית ירושלים, אומר יו"ר ש"ס ל"פגוש את העיתונות" כי מי שהכתיר את ניר ברקת זה החרדים, "שברגע האחרון שינו את כל ההבנות עם ליברמן", ונתניהו, "שלא תמך במשה ליאון". על היריבות בהנהגת ש"ס אמר: "קראתי לישי ואני קורא לו גם עכשיו - בוא תעבוד איתנו ביחד"

ימים ספורים אחרי ההפסד הצורב שספג מועמדו בבחירות לראשות עיריית ירושלים, ניסה יו"ר תנועת ש"ס ח"כ אריה דרעי להסביר את התמיכה במשה ליאון וגם תקף את יריבו הוותיק בהנהגת ש"ס אלי ישי. בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" אמר דרעי כי ישי לא היה מעוניין לסייע למפלגה במאבקיה בבחירות המקומיות. "אני פניתי לאלי ישי והוא החליט שהוא לא רוצה לעזור", טען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אלי ישי הוזמן לאלעד והוא לא רצה לבוא. אלי ישי הוזמן לדבר והוא לא רצה לבוא", הבהיר דרעי בהתייחסו להפסד של ש"ס גם בקרב על ראשות העיר החרדית. לגבי ניצחון המועמד של ש"ס בבית שמש אמר דרעי שבתקשורת מייחסים את זה לישי, אבל הדגיש: "אני העמדתי את המועמד לראשות העיר, אני נתתי לו את התקציב, אני מיניתי לו את חברי המועצה".

הוא פנה ישירות לישי ואמר: "אני קראתי לו ואני קורא לו גם עכשיו - אלי בוא איתנו, הבית שלך זה איתנו ובוא תעבוד איתנו ביחד. מספיק כבר עם הדברים הללו. זה פוגע בש"ס. אין לי ספק שהדיווחים על פילוג בש"ס פגעו במפלגה".

"פוגע בש"ס". ישי (שמוליק סופר)

"ליאון מייצג את הפסיספס של ירושלים"

בהתייחסות ראשונה למפלה שלו ושל ליברמן בבחירות לראשות עיריית ירושלים אמר דרעי כי "משה ליאון הוא מועמד של הליכוד ביתנו, זה היה לא רעיון שלי". דרעי טען כי ליאון מייצג את מגוון תושבי ירושלים: "הוא בחור מאוד מוכשר. הוא האיש המתאים ביותר שיכל להיות לירושלים. הוא גם יהודי דתי, מזרחי, הוא גם ליכוד, ציוני דתי, קרוב לחרדים. הוא המראה של הפסיפס של ירושלים".

"בחר את ליאון". ליברמן (חדשות 2)

"בפעמים הקודמות היה מועמד חרדי בירושלים", המשיך דרעי. "הציבור הדתי והחרדי בירושלים רצו מועמד שלהם. ברגע שלא הועמד מועמד חרדי ולאחר שליברמן קיבל הסכמה מהמפלגות החרדיות - גם אנחנו תמכנו בליאון".

ברקת הוכתר על ידי נתניהו והחרדים (ראובן קופיצ'ינסקי ופלאש 90)

לטענת דרעי, הביקורת על כך ששילוב הידיים בינו לבין ליברמן היה מהלך פוליטי ציני אינה נכונה. "אני וליברמן הלכנו יחד באופן גלוי. ברית האחים של בנט ולפיד הוסתרה לאורך מערכת הבחירות הכלליות", אמר. "כשאנחנו עושים את המהלך הכי לגיטימי שבעולם, מביאים מועמד שיש בו את כל התכונות המצליחות ומתאחדים יחד דתיים, חילונים, רוסים, מזרחים - פתאום זו קומבינה".

"נתניהו והחרדים הכתירו את ברקת"

בנוגע להחלטת החסידויות החרדיות בירושלים להימנע בהצבעה בבחירות בעיר ברגע האחרון אמר דרעי: "הראיון בתחנת הרדיו החרדית הגיע כפנייה לחרדים אחרי שהתחלנו לשמוע שלא כל החרדים איתנו ביחד. שמתי להם את האמת בפנים - אתם לא יכולים להוליך שולל אדם. אתם הבטחתם לאיווט ליברמן ללכת למהלך הזה. בלי המהלך הזה הוא לא היה מציג את המועמדות של משה ליאון ופתאום אתם מרמים אותו. בסוף - כשיגיע המבחן בכנסת ותרצו את ליברמן כשותף תצטרכו להסתכל לו בעיניים. איך ליברמן ימשיך לסמוך על שותפות עם החרדים אחרי שהוליכו אותו שולל?".

"תמוה מדוע רה"מ לא תמך בליאון". נתניהו (רויטרס)

"מי שהכתיר את ניר ברקת כראש עיריית ירושלים זה החרדים", הוסיף דרעי, "ברגע האחרון הם שינו את כל ההבנות שהיו עם ליברמן". דרעי לא נשאר חייב, ותקף גם את ראש הממשלה נתניהו, שלדבריו לא תמך באופן גלוי בליאון. "השני שהכתיר את ניר ברקת זה ביבי נתניהו. הליכוד ביתנו מחליט בסניף הליכוד, מחליט בוועדה המוניציפלית, רוב שרי הליכוד תומכים - וראש הממשלה לא תומך בו. מה זה אומר?".

דרעי הוסיף כי "נראה לי מצב מאוד מאוד מוזר שהליכוד, הוועדה המוניציפאלית של הליכוד, סניף הליכוד בירושלים, שרי הליכוד תומכים במשה ליאון וראש הממשלה, שהוא ראש הליכוד, לא תומך במועמד הזה בגלל שיקולים כאלה ואחרים שאני לא רוצה לפרט אותם. זה מצב מאוד עגום, ככה לא מתנהלים".