כפר יונה: חגיגות הניצחון הפכו למפגע רעש בלב היישוב

תושבי כפר יונה התלוננו כי שיירת כלי רכב ובה תומכי ראש המועצה אפרים דרעי הרעישו במסגרת חגיגות הניצחון בשעות הלילה המאוחרות. "הם הרעידו את כל היישוב, זו התנהלות חסרת כל טעם שהרסה את אווירת הבחירות", סיפרו התושבים

כפר יונה: החגיגות הפכו למפגע רעש (חדשות 2)

החגיגה הדמוקרטית ברשויות המקומיות הסתיימה בטון צורם בכפר יונה. אזרחים רבים המתגוררים ביישוב התלוננו כי תומכיו של ראש המועצה המכהן אפי דרעי יצאו בשיירת ניצחון בשעת לילה מאוחרת ויצרו מפגע רעש בלב היישוב, זאת על אף שטרם התבררו תוצאות הבחירות הסופיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר, בעודנו ישנים, שמענו פתאום רעש חזק של צפצפות מכוניות", סיפר אחד מתושבי כפר יונה לחדשות 2 Online. "זו היתה שיירה גדולה של מכוניות. תוך מספר דקות הבנו שהסיבה לכל העניין הזה היא שהיתה הכרעה בבחירות. ניסינו לחזור לישון, אבל זה לא הלך... צפצופי הצופרים נמשכו כמעט כשעה", הוסיף.

בהמשך סיפר התושב כי כשיצא אל מרפסת ביתו גילה כי מדובר בחגיגת ניצחון של תומכי ראש המועצה אפרים דרעי. "ראיתי את שיירת המכוניות והבחנתי בשלטי הבחירות שעליהן. מהר מאד הבנו שמדובר בחגיגת הניצחון של דרעי. הם נסעו ברחובות הראשיים ופשוט צפרו - כאילו שלא מדובר בשעות לילה מאוחרות. מוקדם יותר בשעה 23:00 היו חגיגות סמוך למתנ"ס ביישוב, אבל זה היה סביל. לא ציפינו שזה יתפתח לכדי מטרד שכזה", שחזר.  

"טעם רע ממערכת הבחירות"

מסע ה"רונדו" שקיימו לטענת התושבים תומכיו של דרעי, עורר הדים רבים בקרב תושבי כפר יונה. תושבים רבים פרסמו פוסטים בקבוצות השונות בהם חברים רבים המתגוררים ביישוב. "זה הזכיר התקהלות של תלמידי תיכון ביומם האחרון ללימודים והתרחש ללא קשר לאירועי הבחירות שקיימה המועצה", סיפרה תושבת אחרת ביישוב. "זה היה פשוט חסר כל טעם והרס את האווירה הטובה שנוצרה סביב הבחירות", הסבירה.

ממועצת כפר יונה נמסר בתגובה כי "בליל הבחירות נערך אירוע סמוך למתנ"ס ביישוב עד לשעות הלילה המאוחרות, במהלכו הוקרנו תוצאות הבחירות בהשתתפות גורמים מכלל המפגות שהתמודדו. ראש המועצה לא נכח באירוע, ופרט לכינוס המדובר - לא התקיימו אירועים אחרים במקומות נוספים ביישוב".