דרמה בנצרת: שני מתמודדים טוענים לניצחון

בלילה חגגו במטה ראש העיר ג'ראיסי, ובבוקר חגגו במטה יריבו עלי סלאם: שני מתמודדים לראשות עיריית נצרת טוענים כי זכו בבחירות, והמפקח המקומי הורה על בדיקה מחודשת של התוצאות. מאות מתומכיו של ראש העיר ג'ראיסי חגגו ברחוב, אך לאחר מספר שעות טען דווקא יריבו לניצחון. חנין זועבי, בכל מקרה, הפסידה

ניצח או לא ניצח? ראש העיר ג'ראיסי (חדשות 2)

בלילה חגג ראש העיר המכהן - ובבוקר חגגו במטה יריבו: הבחירות בנצרת הסתיימו, אך טרם הוכרעו. שני מועמדים - ראש העיר המכהן ראמז ג'ראיסי וסגנו לשעבר עלי סלאם - טוענים לניצחון, והמפקח ביישוב הורה על בדיקה מחודשת של תוצאות הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראמז ג'ראיסי, ראש העיר שמכהן כבר ארבע קדנציות רצופות כראש העיר מטעם מפלגת חד"ש הצהיר במהלך הלילה על ניצחונו. בשעה ארבע לפנות בוקר, נאם ג'ראיסי במטה המפלגה בעיר, וטען כי על פי תוצאות שהודלפו לו מספירת הקולות, הוא זכה בבחירות, וכך גם מפלגתו.

בעקבות הצהרתו של ג'ראיסי על היבחרותו לקדנציה חמישית, יצאו מאות צעירים לרחוב הראשי בעיר, רחוב פאולוס השישי, והחלו לחגוג. תומכי ג'ראיסי חסמו את הכביש וצהלו, מצוידים בדגלים אדומים. כוחות של יס"מ הוזנקו למקום על מנת לשמור על הסדר הציבורי.

בטוח הפסידה, חנין זועבי (רויטרס)

חנין זועבי הפסידה בהתמודדות

אבל, ייתכן שהחגיגה הייתה מוקדמת מדי. לקראת השעה תשע בבוקר הודיע המתמודד עלי סלאם, סגן ראש העיר לשעבר, כי דווקא הוא זכה בבחירות. סלאם היה סגנו של ראש העיר ג'ראיסי במשך שנים רבות, אך החליט לפני 4 חודשים על הקמת רשימה חדשה ופרישה מחד"ש, על מנת להתמודד על תפקיד ראש העיר.

סלאם הכריז בפני תומכיו שזכה בפער של מאות קולות על פני ג'ראיסי - כ-16 אלף קולות לו לעומת כ-15 אלף לג'ראיסי, ובעקבות ההכרזה אלפי תושבים הגיעו לביתו על מנת לחגוג את ההישג. יו"ר ועדת הבחירות בעיר הכריז הבוקר כי עדיין אין תוצאות סופיות, וטרם הוכרע מי יהיה ראש העיר הגדולה ביותר במגזר הערבי. משרד הפנים לא פירסם עד לשעה זו את תוצאות הבחירות בעיר.

הבחירות בנצרת תפסו את הכותרות בעקבות התמודדותה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד), שבבחירות האלה קיבלה ככל הנראה לא יותר מ-3,500 קולות, בפער גדול מסלאם וג'ראיסי.