רק שתי נשים זכו בבחירות לרשויות המקומיות: "בישראל לא הפנימו שנשים מוכשרות"

אחרי ההצלחה הגדולה בבחירות האחרונות לכנסת, אכזבה ברשויות המקומות בשל מספר הנשים הנמוך שיתיישבו על כס ראש העיר. מרים פיירברג בנתניה וליזי דלריצ'ה בגני תקווה, הן הנציגות היחידות שזכו

הזוכה בנתניה, פיירברג (פלאש 90)

תמונת מצב עגומה במיוחד מתגלה הבוקר, עם תום ספירת הקולות בבחירות לרשויות המקומיות, לאחר שהתברר כי רק שתי נשים זכו לכהן כראשת עירייה. הנתון הזה מאכזב במיוחד לאור הייצוג הנרחב של נשים בבחירות האחרונות לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזוכות, שלמרבה הצער הפכו לחריגות בנוף של הפוליטיקה המקומית בישראל, הן מרים פיירברג מנתניה וליזי דלריצ'ה מגני תקווה. עבור פיירברג, שזכתה ב-72.2% מהקולות מדובר כבר בדבר שבשגרה משום שהיא מכהנת בתפקיד הבכיר בעירייה מאז שנת 1998. דלריצ'ה לעומתה, תתיישב לראשונה על כס המועצה לאחר שגרפה 43.1% מהקולות בעירה.

"אני עדיין לא מעכלת, זן התרגשות גדולה מאוד", אמרה דלריצ'ה בשיחה עם חדשות 2 Online. "עבדתי קשה מאוד בשנים האחרונות והעשייה הקהילתית אינה זרה לי. כשהתוצאות החלו להתבהר הלכנו לבניין המועצה ופתחנו שמפנייה. חזרנו מותשים ומרוצים".

הזוכה בגני תקווה, דלריצ'ה (פייסבוק)

דלריצ'ה הביעה אכזבה ממספר הנשים הנמוך שזוכות לייצוג בפוליטיקה המקומית בבחירות הנוכחיות. "מדהים שרק שתי נשים נבחרו. זה פשוט חבל", אמרה הבוקר. "יש לנשים את כל הכישורים ונראה שאנשים בארץ עדיין לא ממש הפנימו את זה".

"כיום ייצוג הנשים בזירה המוניציפאלית נמוך עד מאד", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט עוד בטרם פורסמו התוצאות. "השנה התמודדו מספר הנשים הגבוה ביותר שהתמודדו מאז ומעולם בבחירות המקומיות. אני מברך את המתמודדות על עשייתן נחישותן ורצונם לקחת חלק בראש העשייה הציבורית".