רוחות של שינוי: הכירו את ראשי הערים שעשו מהפך

לאחר שבערים הגדולות לא נרשמו הפתעות בבחירות לרשויות המקומיות, בגבעתיים, רעננה, שדרות, אשקלון וחדרה מתעוררים לבוקר של מהפכים. "אני לא בא לפיקניק, מכיר את המציאות", אמר אלון דוידי ראש עיריית שדרות הבא. "גאה, שמח ומלא מוטיבציה", אמר רן קוניק, ראש העיר גבעתיים הנכנס

חוגגים מהפך בשדרות (חדשות 2)

אזרחי ישראל התעוררו לבוקר נטול הפתעות בערים הגדולות, לאחר שהציבור שב ונתן את אמונו במרבית ראשי הערים המכהנים. מהפכים נרשמו במספר מוקדים: בחדרה, רעננה, גבעתיים, ושדרות - לשם יצטרכו התושבים להתרגל לשם חדש שייכנס לבניין העירייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברעננה, נרשם המהפך המרשים ביותר, לאחר שזאב ביילסקי הדיח את ראש העיר נחום חופרי לאחר שגרף 71% מהקולות. ביילסקי, חוזר לתפקיד שבו כיהן בעבר ובשיחה עם חדשות 2 הודה לאזרחים הרבים שהביעו אמון בו. "במשך קרוב ל-17 שנים ניהלתי את העיר והתפתחה מערכת של אהבה ביני לבין התושבים", אמר.

הזוכה ברעננה, זאב ביילסקי (פייסבוק)

בשדרות ניצח אלון דוידי את ראש העיר המכהן דוד בוסקילה לאחר שזכה בקרוב ל-58% מקולות הבוחרים. "זה בוקר של תקווה ושל שינוי", אמר הבוקר דוידי בשיחה עם חדשות 2. "אני לא בא לפיקניק ומכיר את המציאות בשדרות. אעבוד קשה ויחד עם הממשלה, אציג בפניהם תכניות שיושבות אצלנו. שדרות הוא לא מקום בסוף העולם אלא 40 דקות מתל אביב".

דוידי, נציג הבית היהודי, זכה הבוקר לתמיכה גם משר הכלכלה נפתלי בנט שבירך אותו בעמוד הפייסבוק שלו. "ניצחנו בשדרות! מהפכת הפריפריה החלה", כתב בנט ברשת החברתית. "הציונות הדתית עשתה הלילה היסטוריה בשדרות. אלון דוידי, איש נפלא, הוא ראש העיר החדש של שדרות".

הזוכה בשדרות, דוידי (חדשות 2)

גבעתיים בחרה ברוב מרשים של 53% לעומת 38% את רן קוניק לתפקיד הבכיר, במקומו של ראש העיר היוצא ראובן בן שחר. "גאה, שמח ובעיקר מלא מרץ ומוטיבציה למלא את השליחות אליה שלחתם אותי אמש. גבעתיים ניצחה והחל מהיום העיר תהיה שייכת אך ורק לתושביה", כתב קוניק בפייסבוק. "אני מודע היטב לגודל האחריות ולגובה הציפיות ממני, כמו כן מודע לא פחות למצב הלא קל בו נמצאת כיום העיריה, נתגבר על הכל ונצליח!".

הזוכה בגבעתיים, רן קוניק (פייסבוק)

גם אשקלון התעוררה הבוקר למהפך מרשים לאחר שראש העיר בני וקנין הודח על ידי איתמר שמעוני. וקנין השיג קצת יותר מ-40% מהקולות, לעומת יריבו, שמעוני, שגרף 52.3% וייכנס בקרוב לתפקיד הרם.

ראש עיר חדש לאשקלון (פייסבוק)

צביקה גנדלמן: "יוצאים לדרך חדשה"

בחדרה זכה צביקה גנדלמן והדיח את ראש העיר הוותיק חיים אביטן. "הבוקר אנחנו יוצאים לדרך חדשה וטובה יותר. יחד עם הנבחרת שלי ועם חברות וחברי מועצת העיר החדשה בכוונתי להוביל את השינוי שחדרה זקוקה לו. אני מודה לכל הפעילים והתומכים שליוו אותי בדרך אל הניצחון. אין יותר מחנות ויריבויות, אהיה ראש העיר של כל התושבים", אמר הבוקר גנדלמן.

הזוכה בחדרה, צביקה גנדלמן (פייסבוק)