בפעם החמישית: חולון בחרה ששון

לאחר כמה מערכות בחירות מנומנמות, העיר חולון עברה הפעם מערכת בחירות סוערת ויוצאת דופן. מול ראש העיר ששון התמודד שמעון חזן שהציג בקמפיין את ששון כ"ראש עיר המתים" וזכה לתשומת לב ארצית. למרות זאת, ששון נבחר לקדנציה חמישית ברציפות והוא כעת ראש העיר הוותיק בישראל מבין הערים הגדולות

ראש העיר חולון, בפעם החמישית (חדשות 2)

גאווה חולונית: ראש העיר מוטי ששון נבחר הלילה לכהונה חמישית ברציפות, ובכך הפך ששון לראש העיר עם הכהונה הארוכה ביותר מבין הערים הגדולות בישראל. ששון, שנבחר לראשונה ב-1993, ניצח ברוב גדול למרות שמערכת הבחירות בעיר הייתה סוערת מאוד ורווית השמצות מצד מתנגדיו.

מוטי ששון זכה ל-64% מקולות הבוחרים, והמועמד שהתמודד מולו, שמעון חזן, זכה ל-30% תמיכה מקרב התושבים. אחוז ההצבעה בחולון היה נמוך, בדומה למערכות הבחירות הקודמות, ועמד על 34% בלבד.

"אני נולדתי בחולון, כל חיי גדלתי בחולון ולא עזבתי אותה מיום היוולדי", אמר מוטי ששון עם היוודע תוצאות הבחירות לחדשות 2. "אני אוהב אותה, היא הבית והמשפחה שלי וההתלהבות שלי לפתח את העיר בוערת בעצמותי היום כמו ביום הראשון שנכנסתי לתפקיד. מי שלא רואה בעבודה ציבורית כשליחות עדיף שלא ילך למקצוע כזה, כל יום שאני אהיה שליח ציבור אני אעשה את התפקיד שלי בשמחה ובששון".

סופו של קמפיין יוצא דופן

המתחרה העיקרי של ששון, שמעון חזן, ניהל קמפיין שהיה יוצא דופן לא רק בהשוואה למערכות בחירות קודמות בחולון, אלא קמפיין שהיה מאוד בולט גם מבחינה ארצית. חזן כינה את חולון במהלך מערכת הבחירות "עיר המתים", וטען כי "המתים מצביעים מוטי" - דימוי לכך שלדעתו בעיר אין מספיק מקומות בילוי לצעירים. חזן הפיק סרט אימה קצר, בהשקעה כספית חריגה בנוף המוניציפאלי, שהביא גם להתעניינות בתקשורת הארצית לנעשה במערכת הבחירות בחולון.

עו"ד שמעון חזן (יח"צ)
תוצאות הבחירות מהוות ירידה בתמיכה בראש העיר. בבחירות הקודמות שנערכו ב-2008 זכה ששון ל-74% תמיכה, 10% יותר מהתמיכה לה זכה כעת. בשבוע שעבר דירג המגזין פורבס את ראשי הערים בישראל, והוא מיקם את ששון כראש העיר השני הכי טוב בישראל, אחרי רון חולדאי. בשנת 2010 בחר המגזין הבריטי מונוקול במוטי ששון לאחד מעשרת ראשי הערים הטובים בעולם.

מאחר וראש עיריית רמת גן צבי בר לא התמודד לקדנציה שישית, בעקבות פשרה אליה הגיע בעצה אחת עם בג"צ, מוטי ששון הוא כעת ראש העיר הוותיק ביותר מבין 15 הערים הגדולות בישראל (המונות יותר מ-100 אלף בני אדם). בכמה ערים קטנות יותר ישנם ראשי ערים ותיקים יותר, כמו למשל ראש עיריית נהריה ז'קי סבג שנמצא בתפקידו משנת 1989.