בנט תקף חברי האופוזיציה: "הפכתם לפיגוע כלכלי"

במענה להצעת אי-אמון במליאת הכנסת, התעמת שר הכלכלה בחברי כנסת מהשמאל והאשים אותם בפופוליזם. "אני יורק דם כדי להביא משקיעים לפה מהודו ועד סין, אבל אתם מרחיקים אבל אתם כמו דחליל שמרחיק ציפורים"

על רקע גל הפיטורים האחרון במשק הישראלי, ובעיקר זה המתוכנן בענקית התרופות טבע, השתלח השר בנט בחברי האופוזיציה והפנה כלפיהם אצבע מאשימה בכל הקשור לסוגיות הכלכליות של מדינת ישראל. לדבריו, חברי הכנסת ממפלגות השמאל "מרחיקים חברות מישראל". הדברים נאמרו במסגרת תשובת הממשלה להצעת אי אמון בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מדברים על מקומות עבודה ועל מפעלים", אמר בנט על דוכן הנואמים, ופנה ליו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ': "אני רוצה לגלות לך סוד - ממשלות לא יוצרות מקומות עבודה, חברות יוצרות מקומות עבודה".

"הפכתם להיות פיגוע כלכלי למדינת ישראל", המשיך בנט. "אני יורק דם כדי להביא משקיעים לפה מהודו ועד סין, אבל אתם מרחיקים אבל אתם כמו דחליל שמרחיק ציפורים. אתם מרחיקים משקיעים".

בדבריו, פנה השר לחברי האופוזיציה וביקש מהם: "תאמינו ביזמים, תנו ליזמים. הפסיקו לבלום יצירת מקומות עבודה. למה אני צריך להתנצל בפני משקיעים פוטנציאליים שרועדים? כמה מפעלים בישראל לא הוקמו בגלל התפיסה הזו?".