הפתעה בחדרה: המקומון "זיכה" את ראש העיר מכל החשדות נגדו

ביום ג' יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות, זאת בצל חשדות נגד מספר ראשי עיר מכהנים בעבירות של מרמה והפרת אמונים. אחד מהם הוא ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, שהמקומון המופץ בעירו "זיכה" אותו מכל חשד. "התיק נגד ראש העיר ייסגר בשבועות הקרובים", נכתב בכותרת. אלא שבמשטרה טוענים אחרת

שער המקומון ש"זיכה" את אביטן (צילום מסך)

תושבים בעיר חדרה הופתעו לגלות מהמקומון בעיר כי תיק החקירה נגד ראש העיר חיים אביטן ייסגר בקרוב, אך בדיקה שערכנו מעלה כי המשטרה עדיין חוקרת ולא התקבלה כל החלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר, פורסם במקומון "מבט מקומי" המופץ באזור חדרה והסביבה, כי ראש עיריית חדרה חיים אביטן שנעצר לפני כארבעה חודשים בחשד לעבירות של מרמה, קבלת שוחד והלבנת הון, נוקה מכל חשד - וכי תיק החקירה נגדו ייסגר בשבועות הקרובים.

"לא נמצאו שום ראיות שקושרות את אביטן למעשים פליליים, ניסו להפליל אותו", נכתב בכותרת הראשית של המקומון. בנוסף מצוטטים בו לכאורה מקורבי פרקליטו של אביטן, עורך הדין הפרופ' דוד ליבאי, כאומרים: "ההר הוליד עכבר, היה כאן ניסיון מכוער להפיל ראש עיר בישראל‎".

"ההר הוליד עכבר". הכתבה (צילום מסך)

עוד צוין בכתבה כי "תיק החקירה נגד חיים אביטן ייסגר בשבועות הקרובים לאחר שהחוקרים בדקו בחודשים האחרונים את כל כיווני החקירה והגיעו למסקנה כי בפעולותיו של ראש העיר אין רבב או הפרת אמונים כלפי תושביו".

בשיחה עם חדשות 2 Online עו"ד דוד ליבאי הכחיש בתוקף את הדברים: "אף אחד לא דיבר בעניין הזה, תגיד לי מי המקורבים שלי", אמר ליבאי והדגיש: "אני לא דיברתי בעניין הזה ואין לי מה לומר. אני לא המקור, אני לא יכול לומר שום דבר על חקירת המשטרה. התפקיד שלי הוא לא להגיב על מה שמתפרסם, אלא לייצג את הלקוח שלי בצורה הטובה ביותר - ואת זה אני עושה‎".

ראש העיר אביטן בבית המשפט (חדשות 2)

עורכת המקומון "מבט מקומי", אפרת גוטפריד, הסתפקה בתגובה קצרה לשאלת חדשות 2 Online: "אני לא מוסרת פרטים, אני גם לא בעבודה עכשיו‎". מיחידת להב 433 נמסר כי התיק עדיין נמצא באחריות המשטרה ולא הועבר להחלטת הפרקליטות בנושא. עוד נמסר כי החקירה עודנה מתנהלת בימים אלה‎.