מה עשה יו"ר הכנסת במאחז בלתי חוקי?

אחד מתפקידיו של יו"ר הכנסת הוא שמירה על הסדר במשכן, אבל מתברר שמחוץ לכתליו הגבולות ככל הנראה מיטשטשים וגם החוקים. יולי אדלשטיין ערך סיור בהתיישבות בלתי חוקית סמוך לשילה, שוחח עם נערי גבעות ואפילו נטע בה עץ

סיור של יושב ראש הכנסת בגבעה מעבר לקו הירוק הוא אמנם לא מחזה נדיר, אך כשהמחוקק מספר 1 מגיע למאחז בלתי חוקי בשטחים - זה בהחלט דבר מיוחד. יולי אדלשטיין הגיע היום (ה') לחוות היישוב דעת הסמוכה לשילה, נטע עצים, סייר במקום ושוחח עם נערי הגבעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר הכנסת נענה להזמנת מטה הליכוד וערך ביקור בחווה. לטענתו, על המדינה ליישב את ההתיישבויות הללו ולהפוך אותן לחוקיות. "מדובר במקום שמחפש שלום", אמר אדלשטיין במהלך הסיור, "אני לא אוהב את המושג 'לא חוקי' אבל היו עד לאחרונה יישובים לא מאושרים או כאלה שלא הושלמו בהם כל התהליכים ואני מקווה שבסופו של דבר זה יקרה גם כאן".

בשעה ששרת המשפטים, ציפי לבני, נועדת עם נציגי הרשות הפלסטינית סביב שולחן המשא המדיני, תוקף אדלשטיין במילים חריפות במיוחד את מי שאמור להיות הפרטנר של ראש הממשלה נתניהו.

רק אמש פשטו עשרות שוטרים על יצהר ועצרו שלושה תושבים בחשד כי היו בין אלו שתקפו שוטרים במהלך מעצרו של בועז אלברט, המתנחל שתועד מחושמל על ידי שוטרים. במשטרה מבהירים שיהיו מעצרים נוספים, אלא שהיום השלושה שוחררו ללא תנאים מגבילים.