נתניהו הורה לקדם חוק חדש נגד הסתננות

לאחר ששופטי בג"ץ פסלו לפני חודש את התיקון לחוק שאפשר לכלוא מסתננים לשלוש שנים, הורה ראש הממשלה נתניהו לקדם חוק אחר שיאבק בהסתננות לישראל. על פי ההצעה שהציג גדעון סער לרה"מ וליועץ המשפטי לממשלה וינשטיין, מסתננים ייכלאו לתקופה של שנה וחצי, אם כי פרק זמן זה עשוי להשתנות

רה"מ נתניהו (לע"ם)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (ה') עם שר הפנים גדעון סער, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ונציגים ממשרד המשפטים, והורה לקדם חוק חדש למאבק בהסתננות. בפגישה הציג שר הפנים את תכניתו לחוקק חוק חדש שיטפל בתופעת המסתננים, לאחר שלפני כחודש בג"ץ פסל את התיקון לחוק למניעת הסתננות שאיפשר לכלוא מסתננים לשלוש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה נמשכה כשלוש שעות, ובסיומה הנחה ראש הממשלה את הנוכחים להתחיל בניסוח חוק חדש, שעיקרו הוא השארת המסתננים במעצר לתקופה של כשנה וחצי.

עם זאת, גורם שנכח בישיבה אמר שאין התחייבות לגבי פרק זמן הכליאה שיכול להשתנות בהתאם לסוגיות משפטיות. ראש הממשלה המשיך את הקו שנקט בו עד כה, לפיו יש להקשות על חיי המסתננים כדי להרתיע אותם מלהגיע לישראל.

"אי אפשר לעצור את ההסתננות רק באמצעות הגדר, יש להשתמש בכל האמצעים כדי לבלום את המסתננים", אמר נתניהו. חגי הדס מונה על ידי ראש הממשלה לטפל בנושא.

לפני כחודש קבע הרכב מורחב של שופטי בג"ץ כי התיקון לחוק המסתננים, המאפשר החזקתם במשמורת במשך שלוש שנים אינו חוקתי ופוגע בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. ההרכב, בראשות נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, הבהיר: "יש להתחיל בהליך הבחינה הפרטנית והשחרור של כל המוחזקים כיום במשמורת לאלתר".