תקף את לפיד, אך ביקש מקום ב"יש עתיד"

הבוקר, האלוף במיל' יואב גלנט, מספר 2 ב"כולנו", האשים את "ממשלת נתניהו-לפיד" בכישלון: "במדינה מתוקנת הם היו מתנצלים ואורזים מזוודה". אותו יואב גלנט נפגש עם לפיד על שיבוץ במפלגתו. שני הצדדים טוענים: הצד השני ביקש את הפגישה

נפגשו בביתו של לפיד. גלנט ולפיד, ארכיון (בר חיים, flash90)

מי שתקף היום את יאיר לפיד - ביקש עד לא מזמן להיות חבר כנסת במקום ריאלי במפלגתו. האלוף במילואים יואב גלנט, ששובץ במקום השני במפלגת כולנו של משה כחלון, דן עם לפיד על הצטרפות למפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כמה שבועות בלבד, גלנט הגיע לפגישה בביתו של יאיר לפיד, בנוכחות אדם נוסף, ובפגישה הזאת נדונה הצטרפותו של גלנט ליש עתיד. גורמים פוליטיים אומרים - גלנט היה זה שביקש את הפגישה.

בתגובה לדברים, בסביבתו של גלנט אומרים כי ההצעה לא הגיע מכיוונו. ממפלגת כולנו הגיבו ואמרו כי במקום שלפיד יתנצל בפני עם ישראל על התנהלותו, הוא מדליף פגישות שהוא עצמו ביקש להשאיר בארבע עיניים.  

גלנט הבוקר: "לפיד זה נתניהו"

היום כאמור, גלנט נשמע אחרת לחלוטין. שבוע לאחר שתקף בחריפות את התנהלות הממשלה במבצע "צוק איתן", ממשיך יואב גלנט בקמפיין הבחירות הלוחמני שלו ויורה לכל הכיוונים: מספר 2 ברשימת כולנו האשים את ממשלת "נתניהו-לפיד" בכישלון והוסיף: "לפיד זה נתניהו, בנט זה ציפי - חבורת אופוזיציונרים חדשים לצורך בחירות".

"מדינה חסרת אחריות הפקידה את כלכלת המדינה בידי מי שלא ניהל חנות", אמר גלנט באירוע שבתרבות שנערך בכפר סבא. "לפיד העלה את שכר החיילים בטלוויזיה אבל בוועדות הכנסת הם רק הצביעו נגד. אני לא קריינתי חדשות בעשורים האחרונים, אני מכיר חיילים דרך העפר ודרך זיעה. חייל רעב הוא חייל פחות טוב".

"ממשלת נתניהו-לפיד נכשלה בהגנת האזרח, במערכה על יוקר המחיה, על כבוד הקשישים, על מצב ילדינו. בכל הפרמטרים מצבנו גרוע יותר", הוסיף גלנט. "המאבק על החוסן הלאומי לא פחות חשוב מהמאבק מול הטרור. במדינה מתוקנת נתניהו ולפיד היו מתנצלים ואורזים מזוודה".