יו"ר הקואליציה במסר לרה"מ: "מנהיג בליכוד שיפגע בהתיישבות, לא יהיה חלק מהמפלגה"

המו"מ עם הפלסטינים צפוי להיות אחד הנושאים המרכזיים שבהן ידונו חברי הכנסת במושב החורף שנפתח היום, ונראה כי רה"מ צפוי להיתקל באופוזיציה תקיפה בתוך תנועתו. יו"ר הקואליציה יריב לוין שיגר איום מרומז לעבר נתניהו ואמר: "במקום שבו יקום מנהיג בליכוד שינסה למסור חלקי מולדת, האיש הזה לא יהיה חלק מהליכוד"

ראש בראש? נתניהו ולוין (חדשות 2)

אחד הנושאים המרכזיים שבו צפויים לדון חברי הכנסת במהלך מושב החורף, שייפתח היום (ב'), יהיה המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים. למרות שטרם הושגה התקדמות בשיחות, נראה כי לראש הממשלה נתניהו צפוי מאבק קשה, דווקא מבית. "מנהיג בליכוד שינסה למסור חלקי מולדת, לא יהיה חלק מהליכוד", מזהיר יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לערוץ הכנסת, שישודר מחר במלואו, התייחס לוין לאפשרות שראש הממשלה נתניהו יחתום על הסדר עם הפלסטינים: "במקום שבו חס וחלילה יקום מנהיג בליכוד שינסה למסור חלקי מולדת או לפגוע בהתיישבות ביהודה ושומרון, אז אני חושב שהתוצאה הסופית תהיה שהליכוד יישאר, ויישאר חזק כפי שהיה בימיו של שרון, והאיש הזה לא יהיה חלק מהליכוד", אמר.

"דבריי הוצאו מהקשרם". דנון (חדשות 2)

דנון: "מי שמקדם הסדר כזה - מקומו לא בליכוד"

דבריו החריפים של לוין מצטרפים לקולות שכבר נשמעו לאחרונה מצד בכירים בליכוד. בתחילת ספטמבר הצהיר סגן שר הביטחון דני דנון כי מי שיקדם הסדר ביניים עם הפלסטינים "מקומו לא בליכוד". בכינוס סגור של חברי הליכוד בהשתתפות יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, שאל דנון "מה יקרה אם חס ושלום המשא ומתן יוביל להסכם וראש הממשלה יביא את ההסכם לממשלה?".

דנון, המכהן גם כיושב ראש ועידת הליכוד, הוסיף כי "מדברים על הסדר ביניים. אם הסדר כזה יבוא - תנועת הליכוד צריכה לומר שמי שמקדם הסדר כזה - מקומו לא בליכוד".

בעקבות הפרסום בחדשות 2 על הדברים, ננזף דנון על ידי ראש הממשלה נתניהו. על פי הדיווח, נתניהו אמר לדנון כי סגנון הדיבור אינו מקובל עליו, ולעומתו טען דנון כי דבריו הוצאו מהקשרם.