הווידוי של יחימוביץ': "עישנתי סמים קלים"

בריאיון לתכנית "זוג או פרט" בערוץ הכנסת נשאלה יושבת ראש האופוזיציה על עברה והבהירה: "בניגוד ליאיר לפיד, אני חיה עם עברי בשלום. עישנתי סמים קלים כמה פעמים בצעירותי – הפעם האחרונה הייתה לפני כ-16 שנים". צפו בווידוי של יחימוביץ'

השילוב בין פוליטיקאים לבין סמים מצית את הדמיון כבר הרבה מאוד שנים. בעבר "הסתבך" יאיר לפיד לאחר שהכחיש דיווחים כי עישן סמים בעברו, אבל בצעד חריג הודתה היום (ד') יושבת ראש האופוזיציה: "עישנתי סמים קלים מספר פעמים בצעירותי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני, בניגוד ליאיר לפיד, חיה עם עברי בשלום. לפיד מגלה בכל פעם איזה פרט בעברו ששכח, כמו שירד מהארץ", עקצה יחימוביץ' את שר האוצר בתכנית "זוג או פרט" בערוץ הכנסת. בשלב זה נשאלה יושבת ראש מפלגת העבודה האם עישנה בעברה סמים קלים וענתה: "האמת היא שכן. הפעם האחרונה הייתה לפני כ-16 שנים".

מדובר בפעם הראשונה שבה פוליטיקאי ישראלי בכיר כל כך מודה בעישון סמים קלים. באותה מדיניות נקט גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, במהלך מערכת הבחירות הראשונה שלו. אובמה התייחס אז לוידויו של קלינטון, לפיו עישן בעבר אך "לא לקח לריאות": "כשהייתי ילד לקחתי לריאות לעיתים קרובות", אמר אובמה לקול צחוקם של הנוכחים במקום. "זה היה כל הרעיון".