אדלשטיין: "גרעין לאירן - כמו אקדח לרוצח"

במהלך ביקורו באיטליה אמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי "הסנקציות על אירן, בלחצה של ישראל, הוכיחו את עצמן ופגעו אנושות בכלכלה. זו הסיבה שרוחאני בחר באסטרטגיה של צביעות כלפי העולם באמצעות שקרים". על המו"מ עם הפלסטינים אמר: "הסכם טוב כולל שיתוף פעולה אמיתי"

אדלשטיין ונשיאת בית הנבחרים של איטליה (משרד יו"ר הכנסת)

יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין קיים אמש (ג') פגישות ברומא עם שרת החוץ של איטליה ובכירי ממשל נוספים והזהיר מההתחממות ביחסי אירן והמערב. "לתת לאירן להחזיק בנשק גרעיני זה כמו לתת אקדח טעון לרוצח", אמר יושב ראש הכנסת. אדלשטיין התייחס גם למשא ומתן עם הפלסטינים ואמר כי "הסכם טוב לא מסתכם בלחיצת יד ותמונה לתקשורת, אלא בשיתוף פעולה אמיתי בשטח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר פגישתו עם שרת החוץ של איטליה אמה בונינו, אמר יו"ר הכנסת כי "הסנקציות על אירן בלחצה של ישראל הוכיחו את עצמן ופגעו אנושות בכלכלה האירנית. האזרחים באירן סובלים מהן קשות. זו הסיבה שרוחאני בחר באסטרטגיה של צביעות כלפי העולם באמצעות שקרים וציוצים בטוויטר כשכל מטרתו היא להמשיך לפתח את הגרעין".

יו"ר הכנסת ושרת החוץ של איטליה (משרד יו"ר הכנסת)

בתשובה לשאלת השרה על ההתקדמות המשא ומתן עם הפלסטינים השיב אדלשטיין כי לא שומעים על הדלפות מהפגישות - דבר המראה שיש כיוון חיובי לשיחות. "יש בעיות אובייקטיביות בכל הקשור למשא ומתן", ציין. "גם אם יהיה מסמך לחתימה על הסכם, נשאלת השאלה האם אבו מאזן מייצג את החמאס בעזה".

אדלשטיין נפגש גם עם מקבילתו, נשיאת בית הנבחרים לאורה בולדריני, וביקש ממנה להיאבק נגד ההחלטה האירופית להחריג את שטחי יהודה ושומרון מהסכמים עתידיים בין ישראל לאיחוד האירופי, ונגד ההגבלות על ברית המילה.