דרעי: "אין שום פיצול בש"ס, זה מפעל חייו של הרב"

בצל הדיווחים על מאבקי ירושה, לאחר מותו של המנהיג הרוחני הרב עובדיה יוסף, מבהיר יו"ר המפלגה דרעי: "ש"ס מאוחדת ותמשיך להיות מאוחדת, ברור שאנחנו עוברים תקופה קשה". על הביקורת שספג נתניהו מבניו של הרב בנושא גיוס בני הישיבות אמר: "היה כאב גדול מאוד של הרב על הדבר הזה, כאב של ציפייה"

יממה לאחר שהובא הרב עובדיה יוסף ז"ל למנוחות, מבטיח יושב ראש תנועת ש"ס אריה דרעי כי התנועה תישאר מאוחדת גם לאחר מותו של מנהיגה הרוחני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברור שאנחנו עוברים תקופה קשה ביותר, איבדנו את המייסד שלנו", אמר דרעי בריאיון למהדורה המרכזית עם דני קושמרו. "אבל אין שום פיצול. לא יקרה כזה דבר. ש"ס תישאר מאוחדת תחת הנהגת מועצת חכמי התורה, זה מפעל חייו של הרב".

לדבריו, גם ח"כ אלי ישי לא מתכוון לעזוב את ש"ס. "לישי יש הזכויות הרבות שלו במפלגה", הבהיר דרעי. "אני שומע אותו כל היום כאן צועק שזה שקר וכזב כל השמועות שמפיצים עליו".

עם זאת, הדגיש דרעי כי לא יהיה שום יורש לרב המנוח. "מועצת חכמי התורה ימשיכו את דרכו ובניו הם ממשיכי דרכו, אבל לא יהיה לנו כמו כבוד הרב", אמר. "זה מעל ומעבר לש"ס. זה דבר עולמי. זו דמות שמגיעה פעם בכמה מאות שנים".

מוקדם יותר היום, במסגרת ביקור התנחומים של ראש הממשלה נתניהו, הטיחו בפניו בניו של הרב עובדיה ביקורת על סוגיית השוויון בנטל וגיוס בני הישיבות. על כך אמר דרעי כי "זה לא פוליטיקה. אצל הרב זה היה הדבר החשוב ביותר: לשמר את עולם התורה, עולם שהוא בנה אותו. זו הייתה הצוואה של הרב, ובניו העבירו את המסר לראש הממשלה".

ישי: "קשה לתאר איך ש"ס תיראה"

"זה לא יהיה אותו דבר". ישי, היום (חדשות 2)
מוקדם יותר הבוקר הגיע לסוכת האבלים בבית הרב גם חבר הכנסת אלי ישי, שהתייחס אף הוא לעתידה של מפלגת ש"ס. "קשה לתאר איך ש"ס תיראה, אבל זה לא יהיה אותו הדבר", אמר ישי. "אנחנו צריכים לשמור על אחדות השורות ולעשות הכל כדי להיות מאוחדים ומלוכדים למען עם ישראל". ישי הבהיר כי אין לו כל כוונה להתפצל מש"ס: "יש לי כוונות לשמור על אחדות ישראל ועל אחדות התורה".

"לקום לבוקר כזה זה לקום לעולם אחר, למציאות שקשה לתאר", המשיך ישי. "קשה לעכל, זה משה רבנו של דורנו. הרב עובדיה יוסף היה רב של כל עם ישראל וכל העם היהודי בעולם ולכן היה כל כך אהוב".