אריה דרעי מבהיר: "אין יורש לרב"

ביום שאחרי מותו של הרב עובדיה יוסף גם בסוכת האבלים מדברים על הירושה. יו"ר ש"ס: "מרן בחוכמתו יצר מסגרת לכל דבר בש"ס". אלי ישי מבטיח: "אין כוונות להתפצל. אשמור על אחדות התורה וישראל"

מאות בני אדם הגיעו מאז שעות הבוקר אל סוכת האבלים בביתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל ברחוב הקבלן בירושלים. יושב-ראש ש"ס אריה דרעי התייחס בצהריים לעידן שאחרי לכתו של הרב: "אין יורש, אי אפשר לרשת עולם ומלואו, אך מרן בחוכמתו יצר מסגרת לכל דבר בש"ס. יש את ההנהגה הרוחנית, את מועצת חכמי התורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"צוואתו הגדולה של הרב היא לא להישבר ולהמשיך בדרכו", אמר דרעי. "הוא הקים את מועצת חכמי התורה ואת ש"ס, ומסר את נפשו ואת בריאותו. זה היה הדבר החשוב ביותר עבורו".

גם חבר הכנסת אלי ישי שהגיע למקום, התייחס לעתידה של מפלגת ש"ס. "קשה לתאר איך ש"ס תיראה, אבל זה לא יהיה אותו הדבר. אנחנו צריכים לשמור על אחדות השורות ולעשות הכל כדי להיות מאוחדים ומלוכדים למען עם ישראל". ישי הבהיר כי אין לו כל כוונה להתפצל מש"ס. "יש לי כוונות לשמור על אחדות ישראל ועל אחדות התורה".

"משה רבנו של דורנו"

"לקום לבוקר כזה זה לקום לעולם אחר, למציאות שקשה לתאר", אמר ישי. "קשה לעכל, זה משה רבנו של דורנו. הרב עובדיה יוסף היה רב של כל עם ישראל וכל העם היהודי בעולם ולכן היה כל כך אהוב". אל המנחמים הרבים שפקדו את שכונת הר נוף הצטרפה בשעות הצהריים גם שרת המשפטים ציפי לבני.

בניו של הרב יוסף החלו לקבל בשעות הבוקר את המנחמים הרבים שהגיעו למקום. בנו, הרב דוד יוסף, אמר לאורחיו כי "כל עם ישראל יתומים היום". הרב יוסף הוסיף כי "השבר הוא גדול. כל הציבור הפך ליתום. הציבור הלא דתי ראה ברב אישיות רוחנית במיוחד במישור הפוליטי, אך לכל יהודי דתי הפסוקים של הרב משמעותיים בפעילות היום-יום. יש לפחות 50 פעמים בכל יום שהוא נתקל בשאלות הלכתיות שהרב נותן להן תשובות. זה לא משנה מאיזה חוג ומאיזה עדה, הפסיקות של הרב משמעותיות כלפי כולם".

דרעי וישי, היום (עזרי עמרם, חדשות 2)

גם אל בית העלמין בסנהדריה הגיעו החל משעות הבוקר המוקדמות בני אדם רבים, שעמדו סביב קברו של הרב וקראו תהילים ומשניות לעילוי נשמתו. בין המבקרים תלמידיו של הרב, תושבי האזור וגם כאלה שכלל לא הכירו אותו במהלך חייו. בין היתר המתפללים מספרים סיפורים מהיכרות אישית ואחרים סיפורים פחות מוכרים על הרב עובדיה כפי שראו אותו בעיניהם.

באוהל האבלים בשכונת הר נוף התקיימה הבוקר תפילת שחרית. בין המשתתפים בה יו"ר ש"ס אריה דרעי. "חשבתי אתמול כל הלילה, למרות העייפות הנוראה, מה הוא היה מבקש מאיתנו היום", אמר דרעי. "ברור לי מעל לכל ספק שהיה רוצה שנקום, נתחזק ונמשיך את המורשת שלו. להמשיך את מוסדות החינוך שלו, להפיץ את התורה ואת היהדות, לקרב, להיות מלוכדים. במסר הזה אני קם. זה נותן לי את הכוח להמשיך הלאה".

הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו - הסיקור המלא:

הכוחות משחזרים: "נלחמו לגעת ברב"

עולים לרגל לקבר ולסוכת האבלים

לוויית הרב: 850 אלף בני אדם - בתמונות

רבבות בני אדם צפויים להגיע לשבעה

התקשורת החרדית מתעלה מעל המחלוקות ומרכינה ראש

תמה תקופה בפוליטיקה הישראלית: ש"ס בדרך לפיצול

דוחק רב במסע ההלווייה של הרב יוסף: 300 נזקקו לטיפול 

850 אלף מלווים את הרב למנוחות

נתניהו ספד לרב: "יחיד בדורו"

המערכת הפוליטית סופדת לרב עובדיה

דרעי וישי בכו: "נותרנו יתומים"

בגיל 93: הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו

הרב עובדיה יוסף בתמונות: מהרבנות למנהיגה הרוחני של ש"ס