תגובות זועמות בימין: "אין פרטנר, להפסיק את המגעים"

פיגוע הירי בפסגות, בו נפצעה קל-בינוני ילדה בת 9, עורר סערה בימין. "דיונים עם הפלסטינים שווים פיגועים רצחניים", אמר השר אריאל שקרא להפסקת שחרור האסירים ו"ולאפשר לצה"ל לנהוג ביד תקיפה ". השר בנט הוסיף: "מדובר באירוע חמור שמצטרף לשורת פיגועים מכאיבה". סגנית השר חוטובלי הפנתה אצבע מאשימה להסתה ברשות

"לאפשר לצה"ל לנהוג ביד תקיפה". השר אריאל (פייסבוק)

פיגוע הירי ביישוב פסגות בבנימין עורר תגובות נזעמות במערכת הפוליטית. חברי כנסת ושרי ממשלה מהימין קראו לבטל את המגעים עם הרשות הפלסטינית ולהקפיא את שחרור האסירים בעקבות אירועי הטרור האחרונים - רצח החייל תומר חזן ז"ל, אירוע הירי בחברון בו נהרג סמ"ר גל (גבריאל) קובי ז"ל ואירוע הירי שבוצע היום (שבת) בפסגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ילדה בת תשע נורתה בצווארה על ידי מחבל ביישוב פסגות, לפני שעה. מדובר בארוע חמור ביותר שמצטרף לסדרת פיגועים קשה ומכאיבה."

זירת האירוע בפסגות (הלל מאיר סוכנות תצפית)

"מהדיווח שנמסר לי היא שהתה במרפסת בביתה שנמצא בקצה הדרום מערבי של הישוב, הפונה לעבר אל-בירה בפאתי רמאללה. מרחק מאות מטרים", הוסיף בנט, "המקום מוכר לי היטב. יש סבירות גבוהה לירי מדויק ומכוון של מחבל פלסטיני לעבר ילדה בת תשע. נתפלל כל עם ישראל לשלומה של הילדה ולהחלמתה".

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר כי מדובר בחזרה "למציאות בה דיונים עם הפלסטינים שווים פיגועים רצחניים" וקרא שלא לאפשר למציאות זו להימשך. "אני דורש מראש הממשלה להחזיר לממשלה לדיון מחודש את ההחלטה על שחרור מחבלים ולאפשר לצה"ל לנהוג ביד תקיפה כנד הטרור הרצחני ששב להרים ראש", הוסיף אריאל.

סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי הצהירה: "מגמת העלייה בפעילות הטרור של ערביי יהודה ושומרון מחייבת את ישראל להפסיק את המגעים המדיניים".

"מי שיורה בילדה - דמו בראשו"

חוטובלי הפנתה אצבע מאשימה להסתה ברשות הפלסטינית: "בדומה לפיגועים הקודמים, גם הירי בפסגות הינו תוצר של מערכת ההסתה של הרשות הפלסטינית, הממשיכה בקו מדיניות כפול. מצד אחד אומרים שפניהם לשלום, ומצד שני ממשיכים להסית נגד מדינת ישראל. מימי ערפאת דבר לא השתנה - אין פרטנר ולא יהיה פרטנר". 

סגן שר הביטחון דני דנון אמר כי "מי שיורה בילדה בת 9 - דמו בראשו, ומי שמגבה מחבלים לא ראוי להיקרא שותף למשא ומתן. חייבים לשים סוף לדו-פרצופיות של ההנהגה הפלסטינית שמגבה את הטרור".