כץ: "חוות דעתו של הלוי על תכנית הקמת הרכבת לאילת תמוהה"

לאחר שהבוקר פורסמה חוות דעתו של ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי, בעניין תכנית הקמת הרכבת המהירה לעיר הדרומית, לפיה מעורבותה של סין בתכנון מסכנת את ישראל, תקף שר התחבורה את הלוי: "זו הדרך שבה הסיק מסקנות ונתן המלצות גם בתפקידיו הקודמים?"

"חוות דעת תמוהה". כץ (AP)

שר התחבורה, ישראל כץ, תקף היום (ו') בעמוד הפייסבוק שלו את ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי, שיצא נגד תכנית הקמת הרכבת המהירה לאילת. "קראתי היום באחד העיתונים ציטוטים מחוות דעת של אחד מבכירי מערכת הביטחון לשעבר (הלוי) על הסכנה הגדולה מהשתלטות סינית על ישראל ועל הפיכת סין למעצמה העולמית המובילה במקום ארה"ב, באמצעות הרכבת לאילת", כתב שר התחבורה והוסיף: "צחקתי על השטחיות וחוסר ההתמצאות שעמדו בבסיס חוות הדעת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת חוות דעת עבור החברה להגנת הטבע, טען הלוי כי מעורבותה של סין בתכנון תוואי הרכבת והקמתה צריכה להדאיג את הממשלה, שכן אם הסינים ישלטו בקו הרכבת האסטרטגי יהיו בידיהם מנופי לחץ כלכליים ומדיניים על ישראל.

לדברי כץ אין כל בסיס לדברים ולטענתו, דבריו של הלוי מקרינים אור שלילי על דרך קבלת החלטות רגישות על ידו כששימש כראש המוסד. "נמלאתי בדאגה רטרואקטיבית", כתב השר, "האם זו הדרך שבה הסיק מסקנות ונתן המלצות גם בתפקידיו הקודמים? נקווה שלא".

"סין תומכת באויבינו". הלוי (חדשות 2)

על פי חוות דעתו של הלוי, שפורסמה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", "סין תומכת תמיכה משמעותית, לעתים מסיבית, בקיצוניים שבאויבינו". לדבריו, "ניסיון 22 שנות יחסים דיפלומטיים הוכיח כי סין סירבה להיענות לבקשותיה של ישראל שלא לספק לאויבינו אמצעים לייצור נשק להשמדה המונית".

ביום ראשון הקרוב צפויה הממשלה לאשר את תוואי הרכבת לאילת. הרכבת המהירה אמורה לגמוע את הדרך בין תל אביב לאילת במהירות של 250 קמ"ש במשך שעתיים בלבד. לצד רכבות הנוסעים שיפעלו בקו זה, צפויות לעבור בו גם רכבות משא שיובילו מטענים מנמל אילת לנמלי הים התיכון.