צפו: פעילי ימין נגד השר בנט

אמנם התהליך המדיני מדשדש, אבל הימין כבר מכין את הגייסות לקראת המאבק. אמש הגיעו אלפים לכנס פוליטי בעד ההתנחלויות ביהודה ושומרון ונגד מדינה פלסטינית אפשרית. קומץ מהם בחר לתקוף דווקא את מנהיג מפלגת "הבית היהודי" נפתלי בנט. כך זה נראה

יש כנראה פעילי ימין שקשה מאוד לרצות: שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיע אתמול לכנס ימין בירושלים, ולאחר נאום שנעם מאוד לאוזני השומעים - קומץ של צעירי ימין התנפל עליו בצעקות. בנט עצמו שמר על קור רוח ולא ענה למפגינים או נכנס איתם לעימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כנס הימין של דניאלה וייס וארגון "נחלה" שנערך בירושלים מזוהה באופן מובהק עם הימין והמתנחלים, ומעט מאוד שרים בכירים מוכנים להגיע לכנס שכזה. בוודאי, שיש מעט מאוד שרים בכירים שישאו נאום תקיף כל כך נגד הפלסטינים ונגד פתרון שתי מדינות לשתי עמים כמו בנט.

"התראיינתי באל ג'זירה, שם נשאלתי 'איך אתם מצפים שיפתרו את אירן כשאתם מתנחלים בשטחים כבושים?', יש רק תשובה אחת לשאלה כזאת: עם לא יכול להיות כובש בארצו!", אמר בנט לתשואות הקהל.

"למחוק את הסיסמא שתי מדינות לשתי עמים"

למרות הטקסטים הימניים, ביציאה מהאולם קומץ פעילים קרא לעברו קריאות: "בוגד", "גועל נפש", "מה עם התורה?" ובנט נאלץ ללכת במהירות מלווה במאבטחיו לעבר מכוניתו. מי שנשאר בתוך האולם יכל לשמוע את דברי ההתנגדות למהלכי נתניהו מתוך מפלגתו שלו.

"צריך למחוק את הסיסמא שתי מדינות שתי עמים, יש רק מדינה אחת לעם יהודי אחד", אמר ח"כ ציפי חוטובלי. יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין אמר בנאום מוקלט "ככל שנעמיק את האחיזה בארץ, כך נתעצם". בימין מוכנים לחורף מורכב שבמהלכו יאלצו להילחם על ויתורים אפשריים במהלך המשא ומתן.