לפיד: החרמת נאום רוחאני - טעות

שר האוצר טוען כי קריאתו של ראש הממשלה לנציגי ישראל שלא להגיע לנאומו של נאום אירן היא טעות. "החרמה אינה רלבנטית בדיפלומטיה הנוכחית ומזכירה את האופן שבו נהגו מדינות ערב כלפי ישראל", אמר. נתניהו: "כשמנהיגי אירן יחדלו מלהכחיש את השואה - נקשיב לנאומיהם"

יאיר לפיד (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר היום (ב') כי נציגי ישראל יחרימו את נאומו של נשיא אירן רוחאני - אך יש בממשלתו מי שחושב כי מדובר בצעד שגוי. "ההחלטה להיעדר ממליאת עצרת האו"ם בעת נאומו של מנהיג אירן היא טעות", אמר שר האוצר יאיר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריו, ישראל אינה צריכה להצטייר כסרבנית סדרתית של משא-ומתן וכמדינה שאינה מעוניינת בפתרונות בדרכי שלום. " עלינו לתת לאירנים להיות סרבני השלום", הסביר שר האוצר, "ולא להיראות כמי שאינם פתוחים לשינויים". לפיד הוסיף כי "יציאה ממליאת האו"ם והחרמה אינה רלוונטית בדיפלומטיה הנוכחית ומזכירה את האופן שבו נהגו מדינות ערב כלפי ישראל".

אחרי נאום אובמה ולפני נאומו של רוחאני, אמר ראש הממשלה כי "למרות מתקפת החיוכים של נשיא אירן החדש מדיניות המשטר לא התשתנתה כלל".

לדברי נתניהו, רק בשבוע שעברר רוחאני, כמו אחמדינג'ד, סירב להכיר בשואה כעובדה היסטורית. "כשמנהיגי אירן יחדלו מלהכחיש את שואת העם היהודי ומלקרוא להשמדת מדינת ישראל ויכירו בזכות קיומה המשלחת הישראלית תקשיב לנאומיהם בעצרת הכללית".