נתניהו מסרב להתייחס למכתב השרים על שחרור האסירים

ראש הממשלה אינו מתכוון להגיב למכתב ששלחו השרים בנט, כץ, אורבך, אריאל, לנדאו, לנדבר ושמיר - הקורא לכנס את מליאת הממשלה ולדון מחדש בסוגיית שחרור האסירים לאור מעשי הרצח האחרונים. "נבקשך לכנס בהקדם את הממשלה, זאת על מנת לדון בהמשך מדיניות שחרור האסירים", כתבו השרים לנתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו מתכוון להגיב למכתב ששלחו השרים כץ, אורבך, אריאל, לנדאו, לנדבר ושמיר בו קראו לכנס את הממשלה בהקד לדיון מחודש בסוגיית שחרור האסירים - לאור מעשי הרצח האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בימים האחרונים היינו עדים לשני מעשי רצח קשים אשר גבו את חייהם של שני חיילי צה"ל: סמ"ל תומר חזן ז"ל, וסמ"ר גל קובי ז"ל", כתבו השבעה במכתב, "לאור האמור נבקשך לכנס בהקדם את מליאת הממשלה. זאת, על מנת לדון בהמשך מדיניות שחרור האסירים לאור ההתפתחויות האחרונות".

"זו היתה טעות להתחייב לשחרור מחבלים רוצחים כתנאי למשא ומתן", אמר השר כץ בראיון לתוכנית "שש עם עודד בן עמי", לאחר פרסום המכתב. "עד הרגע הזה אבו מאזן לא גינה את הרציחות האלה. הוא הולך גם לממן את האח שרצח כדי לשחרר את אחיו בבית הסוהר".

לדבריו, על הפלסטינים לדעת שאם יהיו בישראל פיגועים לא יהיו כל מחוות כלפיהם. "נניח שהחליטו לשחרר את אותם מחבלים עשו זאת מסיבות הומניטאריות, אבל הפלסטינים רואים זאת כחולשה ורוצים לנצל אותה", הוסיף השר.

יו"ר האופוזיציה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' אמרה, כי לצד מיגור הטרור ניצבת חובתה של ישראל למשא ומתן. "נתניהו נכנע לקבוצה של חברי כנסת מהימין הלאומי. אני מסכימה עם כץ ששחרור האסירים אינה הצעד המתבקש אלא להקפיא בנייה בהתנחלויות", אמרה יחימוביץ'.

"לא לשחרר אסירים" (AP)

מוקדם יותר קרא השר בנט בהלוויתו של סמ"ר גל (גבריאל) קובי ז"ל, שנהרג אמש מירי במערת המכפלה, שלא לשחרר אסירים. "הדמעות בבת ים, חברון וחיפה לא ימנעו לבנות. רוצחים ברברים, רוצחי ילדים ותינוקות - זה לא יימשך. עלינו להפסיק את התחושה שדם יהודי הוא מצרך זול במזרח התיכון, אמר בנט וקרא: "רוצחים לא ישתחררו, תהיו גאים בגל ותלמדו ממנו מהי תרומה למדינה".

במסגרת חידוש המשא ומתן התחייבה הממשלה לשחרר 104 אסירים פלסטינים ב-4 פעימות. בחודש שעבר שוחררו מכלא איילון 26 אסירים והתקבלו בחגיגות בשטחי הרשות הפלסטינית.

בסוף השבוע האחרון רצח פלסטיני את חייל צה"ל סמל תומר חזן כדי לסחור בגופתו ולהביא לשחרור אחיו, נור אל דין עאמר, פעיל תנזים הכלוא מאז 2003 בגין מעורבותו בשורה של פיגועים.