אחרי מעשי הרצח: 7 שרים קוראים לנתניהו לדון מחדש בשחרור אסירים

זמן קצר אחרי הלוויתו של סמ"ר גל קובי, ומספר ימים אחרי שסמל תומר חזן נרצח בידי מחבל שניסה לשחרר את אחיו, שלחו שבעה שרים מכתב לראש הממשלה. במכתב קראו השרים בנט, כץ, אורבך, אריאל, לנדאו, לנדבר ושמיר לכנס בהקדם את מליאת הממשלה כדי לדון בהמשך מדיניות שחרור האסירים. כץ: "הפלסטינים רואים זאת כחולשה"

"לא לשחרר אסירים" (AP)

על רקע שני מעשי הרצח של חיילים בימים האחרונים, הוציאו היום (ב') שבעה משרי הממשלה מכתב משותף לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובו קראו לכנס את הממשלה בהקדם לדיון מחודש על שחרור האסירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על המכתב חתומים השרים בנט, כץ, אורבך, אריאל, לנדאו, לנדבר ושמיר. "בימים האחרונים היינו עדים לשני מעשי רצח קשים אשר גבו את חייהם של שני חיילי צה"ל: סמ"ל תומר חזן ז"ל, וסמ"ר גל קובי ז"ל", כתבו השבעה במכתב, "לאור האמור נבקשך לכנס בהקדם את מליאת הממשלה. זאת, על מנת לדון בהמשך מדיניות שחרור האסירים לאור ההתפתחויות האחרונות".

"זו היתה טעות להתחייב לשחרור מחבלים רוצחים כתנאי למשא ומתן", אמר השר כץ בראיון לתוכנית "שש עם עודד בן עמי", לאחר פרסום המכתב. "עד הרגע הזה אבו מאזן לא גינה את הרציחות האלה. הוא הולך גם לממן את האח שרצח כדי לשחרר את אחיו בבית הסוהר".

לדבריו, על הפלסטינים לדעת שאם יהיו בישראל פיגועים לא יהיו כל מחוות כלפיהם. "נניח שהחליטו לשחרר את אותם מחבלים עשו זאת מסיבות הומניטאריות, אבל הפלסטינים רואים זאת כחולשה ורוצים לנצל אותה", הוסיף השר.

יו"ר האופוזיציה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' אמרה, כי לצד מיגור הטרור ניצבת חובתה של ישראל למשא ומתן. "נתניהו נכנע לקבוצה של חברי כנסת מהימין הלאומי. אני מסכימה עם כץ ששחרור האסירים אינה הצעד המתבקש אלא להקפיא בנייה בהתנחלויות", אמרה יחימוביץ'.

"רוצחים לא ישתחררו". בנט, ארכיון (חדשות 2)

מוקדם יותר קרא השר בנט בהלוויתו של סמ"ר גל (גבריאל) קובי ז"ל, שנהרג אמש מירי במערת המכפלה, שלא לשחרר אסירים. "הדמעות בבת ים, חברון וחיפה לא ימנעו לבנות. רוצחים ברברים, רוצחי ילדים ותינוקות - זה לא יימשך. עלינו להפסיק את התחושה שדם יהודי הוא מצרך זול במזרח התיכון, אמר בנט וקרא: "רוצחים לא ישתחררו, תהיו גאים בגל ותלמדו ממנו מהי תרומה למדינה".

במסגרת חידוש המשא ומתן התחייבה הממשלה לשחרר 104 אסירים פלסטינים ב-4 פעימות. בחודש שעבר שוחררו מכלא איילון 26 אסירים והתקבלו בחגיגות בשטחי הרשות הפלסטינית.

בסוף השבוע האחרון רצח פלסטיני את חייל צה"ל סמל תומר חזן כדי לסחור בגופתו ולהביא לשחרור אחיו, נור אל דין עאמר, פעיל תנזים הכלוא מאז 2003 בגין מעורבותו בשורה של פיגועים.