בנט: "חג של דם בחסות המשא ומתן"

השר וחבר הקבינט המדיני ביטחוני נפתלי בנט אמר בתגובה לאירועי הטרור בימים האחרונים כי "ההתפתחויות מאז תחילת המשא ומתן המחייבות את הממשלה לחשב את דרכה מחדש". הוא דרש מנתניהו לקיים דיון נוסף בשחרור אסירים

השר נפתלי בנט (מתוך פייסבוק)

שר הכלכלה וחבר הקבינט המדיני-בטחוני נפתלי בנט שיגר הערב (א') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לדיון מחודש בנושא שחרור המחבלים על רקע פיגוע הירי הערב בחברון ורצח החייל תומר חזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בחסות חגיגות המשא ומתן הפך חג הסוכות לחג של דם", אמר בנט. "אין ספק שההתפתחויות מאז תחילת המשא ומתן המחייבות את הממשלה לחשב את דרכה מחדש. התשובה לטרור צריכה להיות מלחמה ברוצחים, ולא שיח עם מעודדי רוצחים". בנט שלח מכתב למזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט ועדכן אותו בפנייה.

הדרישה לדון מחדש במשא ומתן עם הרשות הפלסטינית מגיעה גם מתוך הליכוד: סגן שר הביטחון דני דנון פנה היום בדרישה לראש הממשלה להקפיא את המשא ומתן עם הפלסטינים עד שיושב-ראש הרשות אבו מאזן יגנה את הרצח של סמל תומר חזן ז"ל. "שתיקתו של אבו מאזן - מתן רוח גבית למעשי טרור", אמר דנון.

לדברי והצטרף גם שר התיירות עוזי לנדאו, שאמר בתגובה על הרצח, כי "כל שחרור של מחבל מספק חומר בעירה לחוטפים ולמרצחים. די לשחרור אסירים, אסור לעשות זאת בשום תנאי".

שר הפנים גדעון סער אמר בתגובה לפיגוע הירי בחברון כי "חשוב לחזור, באזני עמנו ושכנינו, על מושכלות יסוד - יהודים תמיד יחיו בחברון. יהודים תמיד יגיעו למערת המכפלה". "אין התנכלות שיכולה להסיט את עמנו ממורשת של אלפי שנים החיה בלבו", הוסיף סער בדועה שפורסמה בעמוד הפייסבוק שלו.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל קרא "לתת לצה"ל לנצח". בדבריו בעקבות פיגוע הירי בחברון אמר השר אריאל: "עם ישראל מאס כבר בסיסמאות אחרי פיגועים. בימים בהם הטרור חוזר להרים ראש אל מול חולשה מדינית צריך לחזור ולדרוש: תנו לצה״ל לנצח. הוא כבר הוכיח שהוא יודע לעשות זאת כאשר לא כובלים את ידיו".