לחיאני ביקר את משפחת חזן: "הלב נשבר, אך החיים ממשיכים"

ראש עיריית בת ים, ידיד המשפחה של סמל תומר חזן שנרצח בידי מחבל, סיפר על תחושותיו לאחר שיצא מבית המשפחה. "קשה לראות את האם והאב, הסב והסבתא, אבל החיים ממשיכים", אמר. נתניהו התייחס מאוחר יותר לרצח והצהיר"נמשיך להילחם בטרור בכל האמצעים". בנט כתב: "עם מחבלים שזורקים גופות של חייל לבור לא עושים שלום"

ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני, חבר משפחתו של סמל תומר חזן, יצא מבית המשפחה וסיפר על התחושות. "הלב נשבר, קשה לראות את האם, האב, הסב והסבתא, אבל החיים ממשיכים", אמר. במערכת הפוליטית החלו במקביל לזרום תגובות נזעמות וראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר: "נמשיך להילחם בטרור בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביום שישי בבוקר הם דיברו איתו, הלכו לירושלים, חזרו, בערב עוד ראו שהוא לא מגיע לקידוש, והודיעו. התגייסו כל שירותי ההצלה ומהר מאוד גילו את שגילו, לצערנו", סיפר לחיאני על השתלשלות האירועים.

במקביל, מאות תושבים נאספו מחוץ למסעדה בה עבד החייל תומר חזן יחד עם הרוצח נדאל עמאר וקראו קריאות בגנות הערבים. אחד מהנוכחים בהפגנה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הנרצח גר קרוב לפה, הרבה מאוד אנשים הגיעו לכאן כועסים על זה שהמחבל הועסק כאן. כולם נמצאים פה ועוד רבים יגיעו בהמשך - כי זה פשוט כואב לנו".

מאות מפגינים ליד המסעדה בבת ים (אלי סמואלוב)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלח הערב איגרת תנחומים למשפחה וכתב: "הייסורים על אבדן בנכם קשים. עם ישראל משתתף בצערכם. האירוע הנפשע הזה מוכיח שוב שהמאבק בטרור הוא בלתי פוסק".

שר הכלכלה נפתלי בנט ביקש להזכיר את עמדותיו באשר לתהליך השלום, בעקבות הרצח. "עשרים שנה לאחר הסכמי אוסלו הפרטנר שלנו לא השתנה", כתב בנט בפייסבוק, "הרצח שנועד לשחרר מחבל של הפתח, לשחרר חייל של אבו מאזן, שוב מראה לנו מי הפרטנר שלנו. עם מחבלים שזורקים גופות של חייל לבור לא עושים שלום, אלא נלחמים בהם ללא רחמים".

זירת האירוע ליד קלקיליה (חדשות 2)

בנט שלח את תנחומיו למשפחת חזן וביקש לחזק כוחות הביטחון והשב"כ על עבודתם "המהירה והיעילה שמנעה נזקים נוספים". אחד מהנוכחים בהפגנה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: הנרצח גר קרוב לפה, הרבה מאוד אנשים הגיעו לכאן כועסים על זה שהמחבל הועסק כאן. יש פה הרבה קריאות, איזה 200 איש ועוד כוחות של המשטרה. כולם פה נמצאים ועוד הרבה יגיעו בטח בהמשך כי זה פשוט כואב לנו. יש פה גם קריאות רבות למוות לערבים.

שר האוצר יאיר לפיד אמר כי "רצח החייל תומר חזן ז"ל הוא תזכורת נוראה לכך שישראל מתמודדת יום יום עם טרור רצחני של חיות אדם". לדבריו, אסור לנו להפקיר את בטחון ישראל בידי איש מלבד עצמנו.

חברת הכנסת ציפי חוטובלי (ליכוד) הצטרפה לתגובות הנזעמות. "הרציונל שעמד מאחורי רצח החייל מהווה הוכחה טרגית לכך שהעסקאות לשחרור מחבלים הם טעות", כתבה חוטובלי בעמוד הפייסבוק שלה, "הרחוב הפלסטיני מבין שחיילים חטופים או גופות, הם אמצעי יעיל לסחור עם ישראל במטרה לשחרור רוצחים".